Rynek

Zdalni do wszystkiego

Praca hybrydowa, czyli jaka? Taki model teraz się umacnia

Nawet u młodych ludzi entuzjazm do home office maleje, gdy praca trwa zbyt długo. Nawet u młodych ludzi entuzjazm do home office maleje, gdy praca trwa zbyt długo. Getty Images
Pandemia trwa, więc ciągle nie widać dominującego modelu pracy. Jedni pracują zdalnie, wystarcza, że pokażą się w firmie przynajmniej raz w miesiącu. Umacnia się jednak model hybrydowy, z częstszą obecnością w pracy.
W czasie lockdownu w trybie home office pracowało, według GUS, już 14,2 proc. zatrudnionych, a to przecież ponad 2 mln osób!PantherMedia W czasie lockdownu w trybie home office pracowało, według GUS, już 14,2 proc. zatrudnionych, a to przecież ponad 2 mln osób!

Jego główni beneficjenci (lub ofiary) to oczywiście pracownicy umysłowi: prawnicy, bankowcy, informatycy, urzędnicy, nauczyciele, ludzie korpo. W sądach model hybrydowy trąci improwizacją i bałaganem. Składający pozew nie ma pojęcia o tym, w jakim trybie odbędzie się rozprawa. Dowie się dopiero, gdy sąd wyznaczy sędziego, to jego decyzja.

Artur na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy przeciwko niesolidnemu wspólnikowi czekał rok. W końcu dostał maila. Rozprawa odbędzie się online, może więc udać się na nią w kapciach, byle w marynarce.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdalni do wszystkiego"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021