Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Zdalni do wszystkiego

Praca hybrydowa, czyli jaka? Taki model teraz się umacnia

Nawet u młodych ludzi entuzjazm do home office maleje, gdy praca trwa zbyt długo. Nawet u młodych ludzi entuzjazm do home office maleje, gdy praca trwa zbyt długo. Getty Images
Pandemia trwa, więc ciągle nie widać dominującego modelu pracy. Jedni pracują zdalnie, wystarcza, że pokażą się w firmie przynajmniej raz w miesiącu. Umacnia się jednak model hybrydowy, z częstszą obecnością w pracy.
W czasie lockdownu w trybie home office pracowało, według GUS, już 14,2 proc. zatrudnionych, a to przecież ponad 2 mln osób!PantherMedia W czasie lockdownu w trybie home office pracowało, według GUS, już 14,2 proc. zatrudnionych, a to przecież ponad 2 mln osób!

Jego główni beneficjenci (lub ofiary) to oczywiście pracownicy umysłowi: prawnicy, bankowcy, informatycy, urzędnicy, nauczyciele, ludzie korpo. W sądach model hybrydowy trąci improwizacją i bałaganem. Składający pozew nie ma pojęcia o tym, w jakim trybie odbędzie się rozprawa. Dowie się dopiero, gdy sąd wyznaczy sędziego, to jego decyzja.

Artur na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy przeciwko niesolidnemu wspólnikowi czekał rok. W końcu dostał maila. Rozprawa odbędzie się online, może więc udać się na nią w kapciach, byle w marynarce.

Polityka 38.2021 (3330) z dnia 14.09.2021; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Zdalni do wszystkiego"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >