Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Pakiet dobrych życzeń

Premier Kaczyński, chyba po raz pierwszy od objęcia władzy przez PiS,pochylił się niżej nad polską gospodarką i przedsiębiorcami.

Z pompą, na terenie warszawskiej giełdy, ogłosił tzw. Pakiet Kluski, który ma sprawić, że założenie firmy będzie prostsze, zaufanie państwa do biznesu większe a kontrole mniej niż dotąd uciążliwe. Kłopot w tym, że te piękne zapowiedzi ani nie są nowe (podobne padały w czasach rządów AWS i SLD) ani nie wiadomo kiedy zostaną zrealizowane. Co więcej w przypadku dużych i już istniejących firm w ogóle nie są najważniejsze.


Jeśli jednak przyjąć z dobrą wiarą, że Pakiet Kluski to tylko forpoczta przyszłej, głębszej zmiany w postawie rządu wobec biznesu i koniecznych, dużo istotniejszych zmian (m.in. w podatkach i innych obciążeniach przedsiębiorców) to może nie warto za bardzo wybrzydzać. Do tej pory rządy Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego były chwalone wyłącznie za to, że czegoś w gospodarce nie popsuły. Teraz, chyba po raz pierwszy, twardo deklarują, że chcą coś zmienić na lepsze. Co prawda dobrymi intencjami wybrukowane jest piekło, ale chcę wierzyć, że tym razem nie skończy się na gadaniu.

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną