„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

Dzielą, by mnożyć

Polskie samowolki budowlane

Mazurski Park Krajobrazowy i obszar Natury 2000. Na czerwono: podzielona na działki ziemia należąca do Fundacji (o mylącej nazwie) na rzecz Ochrony Przyrody i Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Mazurski Park Krajobrazowy i obszar Natury 2000. Na czerwono: podzielona na działki ziemia należąca do Fundacji (o mylącej nazwie) na rzecz Ochrony Przyrody i Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Gmina Mikołajki
Kupowanie ziemi rolnej z myślą o budowie domu czy letniska jest jak gra w ruletkę. W Dębkach nad morzem, w Pilchach i Piszu na Mazurach i wielu innych atrakcyjnych miejscach toczą się prawdziwe batalie o odrolnienie gruntów. W ramach prawa i poza prawem.
Znany kurort Dębki w gminie Krokowa w powiecie puckim. Ujście rzeki Piaśnicy do Bałtyku.Artur Guzy/Wikipedia Znany kurort Dębki w gminie Krokowa w powiecie puckim. Ujście rzeki Piaśnicy do Bałtyku.

List jest pełen goryczy: „My, zwykli ludzie, na skutek złej woli gminy Krokowa cierpimy. Większość z nas to emeryci, którzy ciężko uciułane pieniądze przeznaczyli kiedyś na zakup działki nad morzem z nadzieją na spokojny wypoczynek, a teraz są tylko niepotrzebne nerwy i upokorzenia. W przeciwieństwie do tych »panów« – właścicieli pensjonatów i licznych działek, my nie możemy niczego na naszych działeczkach postawić. (...) możemy sobie na nich tylko pooddychać (tak wyraziła się pracownica Urzędu Gminy)”.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Dzielą, by mnożyć"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021