Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Wojny śmieciowe

Z makulaturowej wytłoczki na jajka już się papieru nie zrobi. Na fot. składowisko makulatury. Z makulaturowej wytłoczki na jajka już się papieru nie zrobi. Na fot. składowisko makulatury. Shutterstock
Jak pozbyć się gór odpadów: przetwarzać, palić, zgazowywać, wywozić na wysypiska? W Polsce toczy się dziś o to wojna. A może lepiej mniej śmiecić?
W przeszłości Europa eksportowała śmieci. Na fot. sortownia śmieci w Tajlandii.Shutterstock W przeszłości Europa eksportowała śmieci. Na fot. sortownia śmieci w Tajlandii.

Niebawem święta, po których zostanie nam trochę wspomnień, lepszych lub gorszych prezentów oraz góra kartonów, pudełek, toreb, kolorowych papierów, styropianowych wytłoczek, butelek i resztek jedzenia. Jeśli segregujemy śmieci, wrzucimy je do kolorowych pojemników z miłym poczuciem, że żyjemy eko i dbamy o planetę. No bo co możemy więcej zrobić? Nie zaprzątamy sobie głowy tym, co dalej stanie się z naszymi odpadkami. Chcemy wierzyć, że zajmą się nimi fachowcy, za to płacimy im, i to niemało.

Samorządy ogłaszają właśnie podwyżki opłat śmieciowych, a nowe ceny przyprawiają o ból głowy.

Polityka 51.2021 (3343) z dnia 14.12.2021; Raport CSR; s. 42
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >