Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Akrobacje na fali

Cichy lockdown

Przedsiębiorstwa łamią niedostosowane do pandemii prawo, wprowadzając obostrzenia, na które nie zdobyli się rządzący. Przedsiębiorstwa łamią niedostosowane do pandemii prawo, wprowadzając obostrzenia, na które nie zdobyli się rządzący. Łykasz Rayski
Piąta fala nie zalała gospodarki dzięki pracodawcom, którzy bezprawnie wprowadzili obostrzenia, na jakie rząd, ze strachu przed antyszczepionkowcami, się nie zdecydował. Rządowa strategia walki z pandemią okazała się zresztą fikcją.
Im mniej robi się wymazów, tym mniej wykrytych zakażonych i mniej ludzi, których ciągle trzeba wysyłać na izolację.Łykasz Rayski Im mniej robi się wymazów, tym mniej wykrytych zakażonych i mniej ludzi, których ciągle trzeba wysyłać na izolację.

Kiedy eksperci ostrzegli, że cichy lockdown nastąpi, gdy liczba osób na kwarantannie przekroczy dwa miliony, minister Adam Niedzielski złapał za długopis i zaczął poprawiać statystykę. Tylko na tym polu był w stanie osiągnąć sukces. Zarządził po prostu skrócenie okresu kwarantanny z dziesięciu do siedmiu dni, co automatycznie zmniejszyło statystykę przymusowo odosobnionych z powodu kontaktu z osobą zakażoną o 360 tys. Liczba przebywających na kwarantannie spadła w ten sposób z ponad miliona do poniżej 700 tys.

Polityka 8.2022 (3351) z dnia 15.02.2022; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Akrobacje na fali"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >