Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Chwała hrywnie

Jak jeszcze można pomóc Ukrainie? Kupujmy hrywny

PKO BP zapewnia każdemu dorosłemu uchodźcy ukraińskiemu wymianę po oficjalnym kursie, bez prowizji, maksymalnie 10 tys. hrywien. To równowartość ok. 1400 zł. PKO BP zapewnia każdemu dorosłemu uchodźcy ukraińskiemu wymianę po oficjalnym kursie, bez prowizji, maksymalnie 10 tys. hrywien. To równowartość ok. 1400 zł. Shutterstock
Ukrainę i jej obywateli możemy wesprzeć, wspierając ich walutę. Wymiana hrywien na złote to nie tylko pomoc ekonomiczna dla uchodźców, ale dowód naszej wiary, że Ukraina nie jest jeszcze stracona.
Prezes Glapiński już na początku marca informował o rozmowach z Narodowym Bankiem Ukrainy i przygotowaniach do rozwiązania problemu skupu hrywien.Jacek Szydłowski/Forum Prezes Glapiński już na początku marca informował o rozmowach z Narodowym Bankiem Ukrainy i przygotowaniach do rozwiązania problemu skupu hrywien.

„Hrywna ukraińska UAH – 0 PLN” – w pierwszych dniach wojny w Ukrainie takie napisy na tablicach kursów walutowych pojawiły się w większości polskich kantorów. W niektórych hrywny (UAH) po prostu znikły z tabel. Jeśli gdzieś je wymieniano, to zwykle po paskarskim kursie, czyli płacąc najwyżej kilka groszy, na dodatek stosując gigantyczny spread (różnicę cen kupna i sprzedaży). Oficjalny kurs NBP wynosił 0,14 – 0,15 zł.

Trudno się dziwić właścicielom kantorów.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Chwała hrywnie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >