Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Byle G

5G? Raczej byle G. PiS zapowiadał rewolucję, a wyszło jak zawsze

Polska ma najwolniejsze 5G w regionie. Polska ma najwolniejsze 5G w regionie. PantherMedia
Polska wejdzie do grona liderów cyfrowego świata dzięki powszechnemu dostępowi do sieci 5G i najszybszego mobilnego internetu – obiecywało w kampanii wyborczej PiS. Trzy lata później rząd stracił serce dla 5G. Ciekawe dlaczego?
Dlaczego polskie 5G jest tak powolne i przegrywa ze wszystkimi w okolicy?Mirosław Gryń/Polityka Dlaczego polskie 5G jest tak powolne i przegrywa ze wszystkimi w okolicy?

Pozornie wszystko jest, jak być powinno: operatorzy telekomunikacyjni oferują już dostęp do sieci 5G w wielu miastach Polski, przybywa też na rynku sprzętu konsumenckiego obsługującego nowy standard – routerów, modemów, smartfonów. Plus, który jako pierwszy uruchomił komercyjną sieć 5G, reklamuje się, że może z niej korzystać już 19 mln Polaków. Także pozostali najwięksi operatorzy – Orange, T-Mobile i Play – starają się nie być gorsi.

Może więc nie jest aż tak źle? Wątpliwości w tej dziedzinie rozwiewa amerykańska firma Ookla specjalizująca się w analizie wydajności sieci internetowych (należy do niej popularny serwis SpeedTest).

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Byle G"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >