Poradniki rynkowe

Zielono i tanio

Na tym nowym osiedlu w Kątach Wrocławskich panele fotowoltaiczne są zainstalowane na dachach większości domów. Na tym nowym osiedlu w Kątach Wrocławskich panele fotowoltaiczne są zainstalowane na dachach większości domów. Andrzej Opyrchał, Columbus Energy
Prąd ze słońca oznacza dużo niższe rachunki za energię, a dzięki dotacjom i ulgom podatkowym taka inwestycja może zwrócić się szybciej. Tym bardziej że ceny urządzeń spadają.

Panele fotowoltaiczne na dachach domów jeszcze kilka lat temu były w Polsce rzadkością, dzisiaj stają się standardem. Ta rewolucja energetyczna dokonuje się w dużej mierze dzięki różnym formom dotacji, z których mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych. Do inwestycji w ekologiczne rozwiązania zachęca też niepewność związana z cenami prądu dostarczanego przez koncerny. Niestety, energia elektryczna szybko drożeje, a skoro większość prądu w Polsce wciąż produkowana jest z węgla (towarzyszy temu ogromna emisja CO2), w najbliższych latach czekają nas zapewne kolejne znaczne podwyżki.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Poradnik energetyczny; s. 58
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak zostałem obrońcą życia. Reporter „Polityki” na szkoleniu antyaborcyjnym

Projekt ustawy zakazującej aborcji, homofobusy, banery ze zdjęciami abortowanych płodów. By przebić się ze swoim przekazem, Fundacja Pro – Prawo do życia idzie szeroko. Szeroko też werbuje, bo również wśród dziennikarzy „Polityki”.

Mateusz Witczak
03.12.2021