Poradniki rynkowe

Zielono i tanio

Na tym nowym osiedlu w Kątach Wrocławskich panele fotowoltaiczne są zainstalowane na dachach większości domów. Na tym nowym osiedlu w Kątach Wrocławskich panele fotowoltaiczne są zainstalowane na dachach większości domów. Andrzej Opyrchał, Columbus Energy
Prąd ze słońca oznacza dużo niższe rachunki za energię, a dzięki dotacjom i ulgom podatkowym taka inwestycja może zwrócić się szybciej. Tym bardziej że ceny urządzeń spadają.

Panele fotowoltaiczne na dachach domów jeszcze kilka lat temu były w Polsce rzadkością, dzisiaj stają się standardem. Ta rewolucja energetyczna dokonuje się w dużej mierze dzięki różnym formom dotacji, z których mogą skorzystać właściciele domów jednorodzinnych. Do inwestycji w ekologiczne rozwiązania zachęca też niepewność związana z cenami prądu dostarczanego przez koncerny. Niestety, energia elektryczna szybko drożeje, a skoro większość prądu w Polsce wciąż produkowana jest z węgla (towarzyszy temu ogromna emisja CO2), w najbliższych latach czekają nas zapewne kolejne znaczne podwyżki.

Polityka 14.2021 (3306) z dnia 30.03.2021; Poradnik energetyczny; s. 58

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021