Informacje na temat warsztatów z cyklu „Rodzina punktem wyjścia...”

Propozycja warsztatów kierowana jest szczególnie do rodziców, którym zależy na budowaniu pozytywnych relacji w rodzinie i którzy chcą pracować nad jakością wzajemnych kontaktów. Warsztaty, oprócz poszerzania wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej i metod wychowawczych, umożliwiają doświadczenie pracy własnej nad doskonaleniem więzi rodzinnych oraz umiejętności rodzicielskich. Kluczowym celem spotkań jest przyjrzenie się sobie w roli rodzica, swojej rodzinie obecnej i pochodzenia, w celu poszukania i wydobycia zasobów  ułatwiających tworzenie satysfakcjonujących relacji w rodzinie. Wszystko to pod okiem wykształconych trenerów, psychologów dziecięcych i terapeutów systemowych.

W przyszłości zaproponujemy Państwu kolejne moduły cyklu. W każdym z modułów można uczestniczyć niezależnie od udziału w pozostałych spotkaniach:

Pozytywka, czyli doskonalenie i wydobywanie zasobów osobistych do tworzenia więzi w rodzinie - 11-12.12.2010.

Rodzinna karuzela, czyli systemowe spojrzenie na funkcjonowanie rodziny (termin podamy do wiadomości wkrótce)

Architekci rodziny, czyli dążenie do zaplanowania projektu umożliwiającego i ułatwiającego utrzymania harmonijnych i bliskich relacji w rodzinie (termin podamy do wiadomości wkrótce)  

Podsumowaniem cyklu będzie zaplanowana na 13-15 maja 2011 Rodzinna podróż czuć wyraźniej, być bliżej, rozumieć lepiej, bawić się dobrze..., która odbędzie się Domu Pracy Twórczej Tygodnika Polityka w Nidzicy. W trakcie wyjazdu rodzice wspólnie z dziećmi będą mieli możliwość odbycia treningu umiejętności komunikacyjnych prowadzonego w oparciu o ich własne doświadczenia, pod okiem specjalistów dokonać analizy udanych doświadczeń interakcyjnych. W trakcie Rodzinnej podróży możliwe będzie doskonalenie i wydobywanie zasobów osobistych do tworzenia trwałych więzi w rodzinie, przyjrzenie się funkcjonowaniu rodziny, zwiększenia wiary we własne kompetencje i zasoby rodzicielskie, co stwarza szansę partnerskiego współuczestniczenia w procesie wychowywania.

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną