Panorama-Klub ***
Adres: Katowice, ul. Śląska 75

Trochę na uboczu, właściwie w parku (który można docenić nawet w zimie), stoi ni to bunkier, ni to magazyn czyli dość okropny budyneczek z tzw. słusznie minionej epoki. Zaparkowane pod nim liczne samochody sugerują, że wewnątrz może być atrakcyjniej niż na zewnątrz. I tak też jest. W restauracji ściany ozdobione są zdjęciami i fragmentami artykułów z niegdyś bardzo popularnego tygodnika ilustrowanego „Panorama”. Było to śląskie okno na świat. A tygodnik cieszył się wzięciem nie tylko w regionie lecz także w całej Polsce.

Podobne ambicje ma chyba i „Panorama-Klub”. Stara się łączyć świetną śląską kuchnię z coraz modniejszą w kraju kuchnią włoską. I tak na przekąskę do piwa można tu dostać Sznita z tustym i szpyrkami plus ogórek (6 zł) ale także Sznita pesto pomodore czy Sznita Parmenio lub nawet Sznita Anchois (wszystko w tej samej niskiej cenie). Aby wszystko było zrozumiałe dla „goroli” wyjaśniam kolejno, że przed obiadem, do kufelka można posilić się pajdą chleba ze smalcem i skwarkami lub bruschettą z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską albo sardelami zwanymi także anchois. Po dogłębnych studiach i próbach radziłbym zdecydować się na Przysmak Ecika czyli paluchy z kminkiem dostarczane na stół prosto z pieca (7 zł).

Gorące przekąski wnoszą powiew kuchni międzynarodowej. Można wybierać pomiędzy zapiekanym camembertem z żurawiną (10 zł), nadziewanymi tuńczykiem papryczkami jalapeno lub pieczonym oscypkiem (po 12 zł).

Na mokro (jak karta dań anonsuje zupy ) bywa rosół z makaronem, żurek, kołduny w rosole, zupa serowa i znakomity Barszcz z nasłuchem czyli aromatyczny barszcz z uszkami. Wszystkie zupy w cenie od 3 do 7 zł.

Drugich dań nie będę wymieniał, bo jest ich tu bardzo dużo. I każdy smakosz na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wspomnieć, że jest aż pięć różnych dań z filetów kurczęcych (np. Kokota z owocami za 20 zł), czy kilkanaście propozycji z wołowiny lub wieprzowiny, z których najbardziej przypadła mi do gustu Polędwica Ostro Przyprawiana zwana w skrócie POP ( 24 zł).

Miłośnicy kuchni regionalnej mogą uraczyć się daniem Niedziela Ślązaka (26 zł) tj.tradycyjną roladą z kluskami śląskimi i modrą kapustą.

Dział rybny (nie tak obfity jak lubiane przez Ślązaków mięso) proponuje pstrągi, łososie, sole i halibuty w cenach od 12 do 15 zł.

Są oczywiście różne rodzaje placków i pierogów a także włoskie makarony oraz pizze. Słowem raj dla łasuchów.

Z sześciu deserów najatrakcyjniejszy wydała nam się gorąca szarlotka z kwaskowatymi jabłkami z ( chyba zbędną gałką bitej śmietany i lodami).

Nie tylko ciało jest w stanie pokrzepić „Panorama-Klub”. Druga część nazwy lokalu sugeruje, że bywa tu także coś dla ducha: koncerty dobrej muzyki, występy kabaretowe oraz (zwłaszcza w karnawale) głośne bale.

Tel. 32 206 60 00, www.panorama-klub.pl

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną