Art Deco *
Adres: Płock, Stary Rynek 17

Spędziliśmy pośród pięknych secesyjnych zbiorów zgromadzonych w płockim Muzeum Mazowieckim ponad dwie godziny. Dłużej zatrzymaliśmy się przy obrazach Jacka Malczewskiego, których tu jest wiele oraz przy – równie pięknych – pracach Vlastimila Hofmana. Z wielką frajdą też oglądaliśmy meble w stylu art deco. To niewątpliwie najbogatszy zbiór w Europie. Frajda dla miłośników sztuki.

Z gmachu Muzeum wypędził nas głód i aby utrzymać się w klimacie poranka, odwiedziliśmy restaurację „Art Deco” znajdującą się w pobliżu, w jednej z dwóch ocalałych kamienic barokowych w Płocku.

Knajpka przytulna, niewielka, nieźle umeblowana i z sympatyczną obsługą. Dania jednak na poziomie jednej lub może dwóch gwiazdek w systemie pięciogwiazdkowym. Świetne np. były ziemniaki owinięte w boczek i zapieczone na brązowo (10 zł), całkiem niezły krwisty befsztyk położony na zimnym maśle z ziołami z dodatkiem surówki z kapusty i zapiekanymi kartofelkami (45 zł).

Nie narzekamy też na tatara z łososia (12 zł). Ale naleśniki ze szpinakiem i suszonymi pomidorami zamiast być pod beszamelem, polane były niesmacznym sosem majonezowym (majonez oczywiście ze słoiczka). A pizza (12 zł) - najmłodsza uczestniczka wycieczki poza domem jada tylko margheritę - była z ciasta drożdżowego i bardziej przypominała babę niż prawdziwy włoski placek. Nie było też śladu mozzarelli ani listków bazylii. Zaproponowano też do niej sos czosnkowy, ale podano w końcu pomidorowy. Tyle że w sosjerce, a nie na placku przed włożeniem do pieca.

Trochę te braki wyrównała kawa. Espresso (7 zł) było właśnie poprawne i podane ze szklaneczką zimnej czystej wody. Poprawne były też ceny, bo niezbyt wysokie.

Tel. (24) 2685751, www.artdeco.plock.pl

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną