FILM: Bohaterstwo dziś - tryptyk, cz. III
Jak należy rozumieć pojęcie bohaterstwa dziś? Trzej znakomici fotoreporterzy spróbowali - na naszą prośbę - zmierzyć się z tym tematem.
Filip Springer/Polityka

wideo

Zobacz fotokast o poetach, którzy w niepoetyckich czasach usiłują pozostać wiernymi samym sobie.

Z podręczników historii i języka polskiego - szczególnie z poezją  romantyczną - wylewają się spatynowane już lekko postacie. Ich heroiczne  czyny budzą nie tylko podziw, ale i lekkie zakłopotanie, szczególnie w  najmłodszych pokoleniach Polaków.

Jak więc należy rozumieć pojęcie bohaterstwa dziś? Trzej znakomici fotoreporterzy spróbowali - na naszą prośbę - zmierzyć się z tym tematem. Efekt ich pracy tylko pozornie daleki  jest od potocznego rozumienia bohaterstwa. Oto dwoje młodych ludzi,  którzy pod krakowskimi Niepołomnicami budują dom swoich marzeń. Dom,  który - jak sami przyznają - spłacać będą do końca życia. Oto polskie rodziny, które na rumuńskiej prowincji próbują walczyć o zachowanie  resztek tradycji i kultury. Oto dwójka młodych obiecujących poetów,  którzy usiłują odnaleźć się we współczesnej Polsce, kraju jakże mało  poetyckim.

Fotokasty, przygotowane specjalnie dla serwisu POLITYKA.PL oraz  świątecznego numeru POLITYKI na iPada, pokazują wiele odcieni  bohaterstwa, które może być dziś także pogonią za marzeniami, heroicznym  zmaganiem się z losem, poszukiwaniem sensu życia, wreszcie - walką o  autentyczność, pozostanie sobą.

Czytaj także

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną