Społeczeństwo

Rusinek nie wita

Z życia sieci

Hasło reklamowe „Vitay” after Rusinek. Hasło reklamowe „Vitay” after Rusinek. materiały prasowe
O tym, że komentarz nieopatrznie wrzucony na Facebooka może się odbić szerokim echem, przekonał się już m.in. Marcin Meller (pisząc słynną notkę „Dlaczego nie zagłosuję na PO”).

O tym, że zadzieranie z internautami i ich prowokowanie może się skończyć marnie, przekonali się już m.in. Zbigniew Hołdys i Jarosław Kuźniar. Teraz cięgi zbiera sekretarz Wisławy Szymborskiej i literat Michał Rusinek, który na swoim profilu na FB napisał, że od dziś nie odpowiada na listy i e-maile zaczynające się od „Witam”.

Jako że większość korespondencji w sieci tym właśnie zwrotem się rozpoczyna, internauci, którym Rusinek wytknął niestaranność językową, szybko zaczęli sprawę obracać w kolejne złośliwości pod adresem poety.

Polityka 19.2012 (2857) z dnia 09.05.2012; Fusy plusy i minusy; s. 111
Oryginalny tytuł tekstu: "Rusinek nie wita"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019