Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Na bramę Stoczni Gdańskiej wrócił Lenin, a zaraz potem Lenina przykrył napis „Solidarność”. W Gdańsku zastanawiają się, jak wybrnąć z tej kłopotliwej sytuacji. Rozwiązanie znalazł Jerzy Borowczak, uczestnik sierpniowych strajków, obecnie poseł PO: „Mam też taki pomysł: skoro już »S« przykryła Lenina, to zróbmy z tego świetlną, neonową instalację – raz będzie Lenin, a raz Solidarność”.

W meczu charytatywnym, rozegranym w Rzymie, piłkarska reprezentacja polskich posłów wygrała z włoskimi politykami 7:2. Dwie bramki zdobył kapitan naszej drużyny Donald Tusk, z którym świetnie współpracował Grzegorz Schetyna. „Dał nam przykład, jak zwyciężać mamy” – zachwycał się „Super Express”.

Czesław Bielecki o analogiach między naszym futbolem i polityką: „Dlaczego polski zawodnik grający w Borussi Dortmund dobrze gra w Niemczech, a słabo w kadrze? To jest kwestia zupełnie podstawowa. Brak ducha współpracy zespołowej jest tak samo obecny w piłce nożnej, jak i polityce”.

Były bramkarz, obecnie kłopotliwy poseł PiS Jan Tomaszewski, w wywiadzie dla „Polski” daje dowody bezgranicznego zaufania do swego trenera: „Pan premier Kaczyński jest dla mnie takim guru, Kazimierzem Górskim polskiej polityki, jest dla mnie wyrocznią… Jeśli uznał, że trzeba mnie zawiesić, przyjmuję to z pełną pokorą, bo to jest tak, jakby Kazimierz Górski posadził mnie na ławkę”.

Prezes Jarosław Kaczyński na razie, na czas Euro, przedstawia się jako polityk twardy, ale nie radykalny – odnotowała „Gazeta Wyborcza”.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Polityka i obyczaje; s. 130
Reklama