Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

W „Przekroju” przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda przedstawił się jako bezkompromisowy obrońca polskich mediów: „Staję w obronie Telewizji Trwam i stanę w obronie TVN24 i Polsatu News, jeżeli dojdzie do tego, że ktoś będzie chciał manipulować wolnością słowa i uniemożliwiać głoszenia swoich poglądów. Po prostu taki już jestem”.

W gdańskim Dworze Artusa odbył się cykl spotkań „Etyka solidarności. Refleksje w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych”. Jednym z wykładowców był ks. Adam Boniecki, który powiedział m.in.: „Są i u nas dzieła prowadzone w duchu etyki solidarności, jak np. dzieło siostry Małgorzaty Chmielewskiej czy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na krzyk pobitego przez zbójców zwykle odpowiadają rzesze dobrych Samarytan. Wierzę, że duchowe energie tworzące solidarność z czasem dojdą do głosu, jak przed laty, i odmienią oblicze tej ziemi”.

Zbigniew Bujak, jeden z legendarnych przywódców pierwszej Solidarności, wyznał w „Dużym Formacie”: „Nikomu nie jesteśmy potrzebni. Adam Michnik mówi, żebym nie obnosił się tak z tą swoją frustracją. A dlaczego nie? Mam ogromne poczucie niewykorzystania”.

Wybitny fizyk Łukasz Turski w „Polsce” namawia do głębokich zmian w naszym kraju: „W Polsce jest dostateczna liczba ludzi, którzy chcą, żeby zdarzyła się nowa rewolucja. Tylko nie taka polegająca na tym, że będziemy ganiać po ulicach z flagami, a będziemy mieli rewolucję, która zmieni nasze myślenie o przyszłości”.

Polityka 36.2012 (2873) z dnia 05.09.2012; Polityka i obyczaje; s. 114

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama