Sensacyjne, ciche, tradycyjne - polityczne śluby ostatnich lat

Mężowie i żony
W sobotę najbardziej oczekiwana w kręgach celebrycko-politycznych ceremonia tego roku: córka byłej pierwszej pary Aleksandra Kwaśniewska poślubi muzyka Kubę Badacha. Ma być z pompą i fasonem. Przypominamy inne, głośne i mniej medialne śluby z polityką w tle.

Ślub z żoną

Zarówno Aleksander Kwaśniewski, jak i Donald Tusk zdecydowali się wypowiedzieć sakramentalne „tak” przed ołtarzem wiele lat po złożeniu przysięgi w urzędzie stanu cywilnego. Co ciekawe, obaj decyzję podjęli w tym samym 2005 r. Obaj zapewniali też, że decyzje są odruchem serca i nawrócenia po śmierci Jana Pawła II. O ile, byłemu prezydentowi ten gest, choć utrzymywany w tajemnicy, przysporzył wielu sympatyków, o tyle premier ściągnął na siebie falę krytyki.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy - ślub cywilny w 1979 r.
Wikipedia

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy - ślub cywilny w 1979 r.

 

Ślub cywilny Kwaśniewscy wzięli 1979 r. „Wiedziałam, że to będzie wybór na całe moje życie” – mówiła wiele lat potem Jolanta Kwaśniewska w kolorowej prasie. Dopiero 26 lat później para zdecydowała się na ślub kościelny, który odbył się w kaplicy pałacu prezydenckiego na kilka tygodni przed końcem drugiej kadencji Aleksandra Kwaśniewskiego.

Jego małżonka nigdy nie kryła swojego przywiązania do wiary, a prezydent otwarcie mówił, że jest agnostykiem. Kościół uważa, że wystarczy, by jeden z przysięgających miłość, wierność i uczciwość małżeńską był wierzący. Państwa Kwaśniewskich pobłogosławił prezydencki kapelan ks. płk. Jan Domian. Pierwszej parze bardzo zależało na zachowaniu dyskrecji. Nawet najbliżsi współpracownicy prezydenta nie zostali zaproszeni, a ceremonię na zdjęciach uwieczniła prezydencka córka – Aleksandra, która właśnie sama staje na ślubnym kobiercu.

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną