Polityka i obyczaje
Polityka

Polska Księgarnia Narodowa składa czytelnikom wyjątkowo korzystną „superofertę patriotyczną”: „Kupując trzy książki »Dlaczego Lech Kaczyński musiał zginąć«, »Jak zabijano Polskę« oraz »Smoleńsk. Pułapka tajnych służb« za łączną kwotę 97 zł, otrzymasz bezpłatnie dwie książki »Kasyno« i »Hej kto Polak« o wartości 48 zł”.

Dorota Masłowska jest ostatnio wszędzie, więc musiała pojawić się także w „Wysokich Obcasach”, gdzie opowiedziała o swym „ostentacyjnym niezaangażowaniu”: „Kiedy kolejny raz na sesji zdjęciowej zaproponowano mi, żebym owinęła się biało-czerwoną flagą, poczułam, że za chwilę zwymiotuję samą sobą. Nie chcę siedzieć po ciepłych szufladkach. Czuję odrazę do uczestniczenia w dyskusji, w której mielona jest katastrofa smoleńska ze śmiercią Hanki Mostowiak”.

Mieszkający w Polsce rosyjski reżyser Iwan Wyrypajew w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” namawia polskich twórców, by szli „swoją drogą”: „Teraz widzę tylko kopie niemieckich reżyserów.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj