Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Recepty na dzieci

Macierzyństwo czy praca?

Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich. Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich. John-Francis Bourke / Getty Images
Kto podsunął premierowi Tuskowi pomysł z wydłużeniem urlopów rodzicielskich?

„Premier na posiedzeniu rządu przed swoim drugim exposé uczulił ministrów, że w Sejmie mają go uważnie słuchać i robić notatki – pisze w najnowszym numerze POLITYKI Anna Dąbrowska – Wszyscy, poza najbliższymi współpracownikami z Kancelarii, dopiero z przemówienia dowiedzieli się, które z ich propozycji premier weźmie za swoje.

Słowo rewolucja – jak sam zresztą premier zauważył – przeszło mu przez gardło tylko raz i chodziło o wydłużenie do roku płatnych urlopów rodzicielskich. – Bardzo wąskie grono osób wiedziało, że chcę to zgłosić premierowi, ale prawie wszyscy z nich uważali, że to pomysł bez najmniejszych szans. Postanowiłem jednak zaryzykować – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), minister pracy i polityki społecznej, najmłodszy w rządzie szef resortu”.

Więcej o kulisach powstawania projektu oraz o tym, czy będzie również rewolucja w wydłużaniu urlopów ojcowskich,  w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym w kioskach i w  Polityce Cyfrowej.

 

A co Państwo sądzą o pomyśle wydłużania do roku urlopów rodzicielskich? Czy pogorszy to sytuację kobiet na rynku pracy, a może wręcz odwrotnie? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Przybywa dzieci, które nie chcą żyć

O problemach psychicznych najmłodszych opowiada Lucyna Kicińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Joanna Cieśla
09.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną