Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Recepty na dzieci

Macierzyństwo czy praca?

Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich. Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich. John-Francis Bourke / Getty Images
Kto podsunął premierowi Tuskowi pomysł z wydłużeniem urlopów rodzicielskich?

„Premier na posiedzeniu rządu przed swoim drugim exposé uczulił ministrów, że w Sejmie mają go uważnie słuchać i robić notatki – pisze w najnowszym numerze POLITYKI Anna Dąbrowska – Wszyscy, poza najbliższymi współpracownikami z Kancelarii, dopiero z przemówienia dowiedzieli się, które z ich propozycji premier weźmie za swoje.

Słowo rewolucja – jak sam zresztą premier zauważył – przeszło mu przez gardło tylko raz i chodziło o wydłużenie do roku płatnych urlopów rodzicielskich. – Bardzo wąskie grono osób wiedziało, że chcę to zgłosić premierowi, ale prawie wszyscy z nich uważali, że to pomysł bez najmniejszych szans. Postanowiłem jednak zaryzykować – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), minister pracy i polityki społecznej, najmłodszy w rządzie szef resortu”.

Więcej o kulisach powstawania projektu oraz o tym, czy będzie również rewolucja w wydłużaniu urlopów ojcowskich,  w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym w kioskach i w  Polityce Cyfrowej.

 

A co Państwo sądzą o pomyśle wydłużania do roku urlopów rodzicielskich? Czy pogorszy to sytuację kobiet na rynku pracy, a może wręcz odwrotnie? Zapraszamy do dyskusji.

Reklama

Czytaj także

Archiwum Polityki

Niepokorni

Historię PRL odmierza kilka dat społecznych protestów przeciw ludowej władzy, zwykle brutalnie lub krwawo tłumionych. W 1956 r. – czerwiec, w 1968 r. – marzec, w 1970 r. – grudzień, w 1976 r. – znów czerwiec... I gdyby nie tamte zdarzenia sprzed 30 lat, nie byłoby pewnie sierpnia 1980 r. i wyjątkowej polskiej drogi do wolności.

Marcin Kołodziejczyk
13.05.2006
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną