Macierzyństwo czy praca?

Recepty na dzieci
Kto podsunął premierowi Tuskowi pomysł z wydłużeniem urlopów rodzicielskich?
Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich.
John-Francis Bourke/Getty Images

Wszyscy zastanawiają się, jakie będą konsekwencje dla kobiet z wydłużenia urlopów rodzicielskich.

„Premier na posiedzeniu rządu przed swoim drugim exposé uczulił ministrów, że w Sejmie mają go uważnie słuchać i robić notatki – pisze w najnowszym numerze POLITYKI Anna Dąbrowska – Wszyscy, poza najbliższymi współpracownikami z Kancelarii, dopiero z przemówienia dowiedzieli się, które z ich propozycji premier weźmie za swoje.

Słowo rewolucja – jak sam zresztą premier zauważył – przeszło mu przez gardło tylko raz i chodziło o wydłużenie do roku płatnych urlopów rodzicielskich. – Bardzo wąskie grono osób wiedziało, że chcę to zgłosić premierowi, ale prawie wszyscy z nich uważali, że to pomysł bez najmniejszych szans. Postanowiłem jednak zaryzykować – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), minister pracy i polityki społecznej, najmłodszy w rządzie szef resortu”.

Więcej o kulisach powstawania projektu oraz o tym, czy będzie również rewolucja w wydłużaniu urlopów ojcowskich,  w najnowszym numerze POLITYKI – dostępnym w kioskach i w  Polityce Cyfrowej.

 

A co Państwo sądzą o pomyśle wydłużania do roku urlopów rodzicielskich? Czy pogorszy to sytuację kobiet na rynku pracy, a może wręcz odwrotnie? Zapraszamy do dyskusji.

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną