Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Polska Krucjata Różańcowa będzie modlić się za parlament. 11 listopada, w Święto Niepodległości, gmach Sejmu oplotą wierni odmawiający wspólnie różaniec. „Zachęcamy, aby jak najwięcej osób przyłączyło się do egzorcyzmowania Sejmu, posłów” – apeluje w „Naszym Dzienniku” dr Grzegorz Senatorski z Krucjaty.

Podobno ma pan nieślubnego syna, podobno miał pan romans z minister Joanną Muchą – dziennikarz „Faktu” przypomniał Gowinowi pojawiające się ostatnio plotki na jego temat. „Wiedziałem, na co się porywam – odpowiedział ze stoickim spokojem minister. – Mam na myśli deregulację dostępu do zawodów i reformę wymiaru sprawiedliwości. Koledzy przestrzegali, że sprowadzi to na mnie brutalne ataki”.

W bulwersującej sprawie zabrał głos poseł PiS Zbigniew Girzyński: „Uważam te plotki o ministrze Gowinie za odrażające, w ogóle plotkami się brzydzę”.

Anonimowy polityk PO wytłumaczył „Rzeczpospolitej”, dlaczego premier nie przeprowadza zmian w rządzie: „Dziś, żeby był wizerunkowy efekt przełomu, Tusk musiałby zdymisjonować kogoś ze świecznika: Sikorskiego albo Gowina. Nie może tego zrobić. Odwołanie ministrów mało rozpoznawalnych, jak minister Szumilas, nie dałoby takiego efektu, wobec tego dziś jest to bez sensu”.

Głos czytelnika „Super Expressu”: „Premier ma podobno jeździć po kraju. Zapraszam więc Tuska do urzędów pracy, szpitali, przychodni, a nie na stadiony i boiska szkolne. Niech się pojawi, ale tak niezapowiedziany, a nie z góry umówiony.

Polityka 44.2012 (2881) z dnia 29.10.2012; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama