Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Wyrokowiec

Wymyślił Klewki, teraz jest mistrzem polskich procesów

Urażają go określenia oszust, fałszerz i złodziej. Fakt – oszukiwał, fałszował i kradł, ale – podkreśla – zawsze w imię wyższych racji. Urażają go określenia oszust, fałszerz i złodziej. Fakt – oszukiwał, fałszował i kradł, ale – podkreśla – zawsze w imię wyższych racji. Kuba Kamiński/Fotorzepa / Forum
Sądy w całej Polsce skazały Bogdana Gasińskiego w sumie na 28 lat więzienia. Przewożono go już w 124 konwojach (koszt jednego to kilka tysięcy złotych), a czeka go jeszcze ponad 60 spraw. Gangster, zabójca? Nie, zwykły oszust hotelowy.
Bogdan Gasiński  wystąpił ostatnio do ambasady Białorusi o przyznanie mu azylu politycznego.Kacper Pempel/REPORTER/EAST NEWS Bogdan Gasiński wystąpił ostatnio do ambasady Białorusi o przyznanie mu azylu politycznego.

Trudno nazwać pobyt Bogdana Gasińskiego (nazwisko ujawniamy za jego zgodą) za kratami monotonnym. Dzień niepodobny do dnia. Ale to się mu nie podoba, skarży się, ostatnio ogłosił głodówkę. Na widzenie przychodzi blady jak ściana.

Urażają go określenia oszust, fałszerz i złodziej. Fakt – oszukiwał, fałszował i kradł, ale – podkreśla – zawsze w imię wyższych racji. Pierwszy wyrok, w zawieszeniu, dostał za wyłudzenia. Doniesienie złożył szef PKS z Jeleniej Góry.

Polityka 46.2012 (2883) z dnia 14.11.2012; Kraj; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Wyrokowiec"
Reklama