Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Wiadomość z pierwszej strony „Naszego Dziennika”: „Podczas audiencji generalnej Benedykt XVI pozdrowił Rodzinę Radia Maryja. Najbliższy współpracownik Ojca Świętego ks. kard. Tarcisio Bertone zapewnił, że Pan Bóg wie, ile dobra zostało zasiane przez Radio Maryja i Telewizję Trwam”.

O. Wacław Oszajca SJ w „Tygodniku Powszechnym” pyta: „Czymże jest, chodzi o polityków i dziennikarzy tak zwanych, czy tak się mieniących, katolickich, powoływanie się na autorytet Boga i Kościoła tylko po to, by osiągnąć jakiś cel nawet nie polityczny, ale partyjny?”.

Władysław Frasyniuk przyznał w „Dużym Formacie”, że ma pretensje do Donalda Tuska jako byłego liberała: „Dzisiaj, kiedy na niego patrzę, to przypomina mi się reklama do włosów »dwa w jednym«, tyle że tu mamy mieszankę konserwatyzmu światopoglądowego z populizmem socjalnym”.

Reżyser teatralny Krystian Lupa w „Rzeczpospolitej” o politykach: „Rzeczywistość wymyka im się z rąk i wtedy zaczynają walczyć o siebie. Pewnie na początku nie chcieli tego, ale tak się zwykle kończy. Jak powiedział Bernhard: »Największy nasz wysiłek wkładamy w to, żeby się nie skompromitować«”.

SLD chce zafundować pomnik socjaliście Ignacemu Daszyńskiemu, premierowi Tymczasowego Rządu Republiki Polskiej w 1918 r. Ewa Malinowska-Grupińska (PO), przewodnicząca Rady Warszawy, nie widzi przeszkód: „niech SLD działa: niech zawiązuje komitet, zaproponuje lokalizację, przeprowadzi konkurs architektoniczny, zbierze fundusze na jego budowę”.

Prof. Tomasz Gąsowski, historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego, o inicjatywie lewicy: „Dzisiejszy SLD nie jest dziedzicem PPS, tylko KPP, a Daszyński był wręcz wrogo nastawiony do komunistów.

Polityka 46.2012 (2883) z dnia 14.11.2012; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama