Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

(Nie)wieczny odpoczynek

Rzeczy do/od rzeczy

„Pétrifications”, ECAL/Krzysztof J. Łukasik. „Pétrifications”, ECAL/Krzysztof J. Łukasik. Marie-Pierre Cravedi / materiały prasowe

Marmur to materiał kojarzący się z podniosłością i ostatecznością. Krzysztof J. Łukasik postanowił zmienić jego wizerunek na bardziej codzienny i przyziemny – marmurowe bryły są przerośniętymi zakładkami czy raczej leżakami dla książek i czasopism. Przecież lekturom także należy się relaks po tygodniach podróży w naszych torbach, plecakach albo dłoniach. Dzięki odpoczynkowi na stojakach „Pétrifications” (które trafiły właśnie do styczniowego wydania prestiżowego „Wallpaper Magazine”) pisma będą też bardziej otwarte na kolejne spotkanie z czytelnikiem niż te zatrzymane klasycznymi zakładkami.

Polityka 05.2013 (2893) z dnia 29.01.2013; Fusy plusy i minusy; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "(Nie)wieczny odpoczynek"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022