Osoby czytające wydania polityki

„Polityka”. Największy tygodnik w Polsce.

Wiarygodność w czasach niepewności.

Subskrybuj z rabatem
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Jan Pietrzak, który otrzymał tytuł Człowieka Roku 2012 „Tygodnika Solidarność” (co jest dowodem na to, iż ów tygodnik wciąż się ukazuje), straszy w wywiadzie dla „Warszawskiej Gazety”: „Jeśli kiedykolwiek przyjdzie większa rewolucja, to przede wszystkim, żeby odebrać władzę wrogom Polski, trzeba im będzie odebrać media”. „Rewolucja?” – pyta zaskoczony dziennikarz. „Może trochę za daleko się posuwam, ale z drugiej strony – kontynuuje twórca Kabaretu pod Egidą – pokojowymi metodami Platforma władzy nie odda”.

Jarosław Marek Rymkiewicz doszedł do smutnego wniosku, że nie da się policzyć prawdziwych Polaków. Z obszernego wywiadu dla „Gazety Polskiej”: „Dobrze byłoby przeprowadzić jakieś sondaże, które powiedziałyby nam, ilu jest jeszcze w Polsce prawdziwych Polaków (nie etnicznych, ale prawdziwych – to znaczy wiernych Polsce, jej wielkiej idei), ale wszystkie sondaże teraz kłamią, z samej ich smoczej natury są kłamliwe, więc i tego się nie dowiemy”.

Ukazał się wywiad rzeka z Bronisławem Wildsteinem zatytułowany skromnie „Niepokorny”. Autorami są też niepokorni Piotr Zaremba i Michał Karnowski. Marcin Wolski w „Gazecie Polskiej” poleca książkę młodym ludziom: „Trudno bowiem o lepszy przykład, że bycie odważnym, niepoprawnym, niepokornym w imię spraw ważniejszych niż krótkoterminowy interes własny, na dłuższą metę się opłaca. Jeśli nawet nie bohaterowi, to na pewno społeczeństwu!”.

Wojciech Mann wyznał w „Sukcesie”, iż nie pociąga go w ogóle satyra polityczna: „Dla mnie to przykład szmiry w żartach.

Polityka 05.2013 (2893) z dnia 29.01.2013; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama