Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Społeczeństwo

Skok Pchełki

Skok na bank

„Miałem 18 sztuk naboi, zrobiłem je sam. Próby strzelania nimi w lesie wypadły pozytywnie”. „Miałem 18 sztuk naboi, zrobiłem je sam. Próby strzelania nimi w lesie wypadły pozytywnie”. Andreas Herrmann / PantherMedia
Początkowo Adam chciał napaść na bank 1 września, w rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej. Ale po namyśle przełożył napad na 2 września.
Biegli sądowi uznali, że Adam jest w pełni poczytalny i zdawał sobie sprawę z tego, co robi.Łukasz Rayski/Polityka Biegli sądowi uznali, że Adam jest w pełni poczytalny i zdawał sobie sprawę z tego, co robi.

Z Koszalina, gdzie mieszkam, pojechałem do Darłowa autostopem. Wybrałem to miasto, bo pochodzi z niego moja była dziewczyna. Po podjęciu decyzji o napadzie pojechałem do Darłowa z moją obecną dziewczyną. Niby na pizzę, lecz naprawdę, żeby przejść drogą, którą będę się udawał na napad, i tą, którą będę po napadzie uciekał. Chciałem zobaczyć, czy nie prowadzi się tam jakichś robót, czy coś się nie zmieniło. Postanowiłem uciec z centrum miasta w kierunku rzeki i kładki, gdzie jest zwykle mniej ludzi.

Polityka 16.2013 (2904) z dnia 16.04.2013; Kraj; s. 34
Oryginalny tytuł tekstu: "Skok Pchełki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >