Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

Kąpiel błotna

Media kochają tanie sensacje

W przypadku Wojciecha Fibaka mieliśmy do czynienia z dwiema prowokacjami dziennikarskimi naraz. W przypadku Wojciecha Fibaka mieliśmy do czynienia z dwiema prowokacjami dziennikarskimi naraz. Rafał Guz / FOTORZEPA / Forum
Tabloidy i ich odbiorcy napędzają się wzajemnie tym, że jedna strona ma o drugiej jak najgorsze zdanie, ale rozstać się nie potrafią.
Prof. Marcin Król - filozof, historyk idei, publicysta.Andrzej Lange/SE/EAST NEWS Prof. Marcin Król - filozof, historyk idei, publicysta.

Kiedy 40 lat temu udało mi się dostać paszport i pojechałem na stypendium do Ameryki, następnego dnia po przyjeździe do celu poszedłem do lokalnego supermarketu i przy kasie, poza zakupami spożywczymi, nabyłem nieznaną mi wówczas gazetę „The National Enquirer”. Na pierwszej stronie widniał wielki tytuł: „Elizabeth Taylor ma trzy piersi”. Z treści artykułu wynikało, że ma trzy, a pokazuje dwie, bo jedną chowa sprytnie pod pachą. Byłem zdumiony, wydawało mi się to skandaliczne i nie rozumiałem, dlaczego Elizabeth Taylor nie wytacza procesu.

Polityka 24.2013 (2911) z dnia 11.06.2013; Kraj; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Kąpiel błotna"
Reklama