Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Telewizji Trwam miejsce na multipleksie cyfrowym, lecz o. Rydzyk przekonuje swych wyznawców, że powinni nadal protestować. „To nie może ustać! – zaapelował w „Naszym Dzienniku”. – Cały czas powinny się odbywać marsze o wolne media w naszej Ojczyźnie, bo przecież ten jeden kanał na cyfrowym multipleksie to jeszcze nie są wolne media”.

W „Gazecie Polskiej” relacja z tegorocznych obchodów rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956: „Pierwsze gwizdy podczas uroczystości pojawiły się podczas czytania listu od prezydenta Bronisława Komorowskiego i podczas przemówienia posłanki PO Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. (…) Inaczej poznaniacy zachowali się podczas składania kwiatów przez poznański klub »GP«. Rozległy się wówczas wielkie brawa i zaczęto skandować: »Brawo! Weźcie z nich przykład«”.

Nieco spóźnione refleksje Józefa Oleksego po czerwcowej konwencji PO: „Donald Tusk troszkę mnie rozbawił, gdy powiedział, że PO musi być jak jedna pięść. Ale zaraz dodał, że ta pięść nie może być wymierzona przeciw komukolwiek. To po co PO ma być pięścią? Pięść zawsze musi być skierowana przeciwko komuś”.

Senator Włodzimierz Cimoszewicz dziwi się, że lewica nie potrafi wykorzystać faktu, iż Aleksander Kwaśniewski był dobrym prezydentem i nadal jest popularny. „Zamiast tego wspomina się z sentymentem Edwarda Gierka. Paradoks”.

Leszek Miller w „Polsce” o byłym koledze partyjnym: „Ryszard Kalisz przechodzi drogę, którą przeszło przed nim wielu polityków.

Polityka 29.2013 (2916) z dnia 16.07.2013; Polityka i obyczaje; s. 98
Reklama