Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Wojciech Kowalczyk, były reprezentant Polski w piłce nożnej, o swoich dawnych kolegach z boiska, dzisiaj posłach, Cezarym Kucharskim i Romanie Koseckim: „Nawet jak trzeba przyciskać guzik w głosowaniach, to mu sami podpowiedzą, żeby się nie wysilał. A później taki Czarek czy Romek nie mają swego zdania na żaden temat. To, co mówi szef partii, musi być wykonane i koniec”.

Trzej muszkieterowie, jak ich nazywają tabloidy, czyli Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek, znowu zagłosowali inaczej niż ­reszta posłów PO. Kiedy posłowie Solidarnej Polski ­podziękowali im za to, posłanka Agnieszka Pomaska zapytała na Twitterze: „Lubicie takich gości bez jaj?”. Godson szybko odpowiedział: „Agnieszko, chcesz sprawdzić?”.

Jarosław Gowin udzielił wywiadu „Super ­Expressowi”. „Coś mi się zdaje, że pan bardziej kocha Platformę niż Platforma pana” – prowokował dociekliwy dziennikarz. „Kocham Polskę” – odrzekł Gowin.

Piąty raz podpalono tęczę na warszawskim placu Zbawiciela. Czytelnik „Gazety Stołecznej” o intencjach sprawców: „Ta instalacja w głowach podpalaczy i ich stronników to taki uśmiechnięty, zadowolony, ­szczęśliwy gej, który nie ukrywa się w domu, tylko paraduje po ulicach. Nie mogą się z tym pogodzić, a ich jedynym argumentem jest przemoc”.

Gazeta chciała poznać ­opinię proboszcza ­kościoła położonego tuż obok: „Dzwoniliśmy do parafii Najświętszego Zbawiciela. – Księdza proboszcza nie ma – słyszymy od innego ­księdza. – Ale już wypowiadał się w tej sprawie: tęcza jest symbolem biblijnym”.

Polityka 31.2013 (2918) z dnia 30.07.2013; Polityka i obyczaje; s. 98
Reklama