Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Ks. Adam Boniecki o pojawiających się ostatnio pomysłach zerwania konkordatu: „Jest wiele sposobów rozwiązywania problemów. A Kościół bez konkordatu przetrwa, jak przetrwał czasy PRL. Tym zaś, którzy za tamtym modelem »rozdziału« tęsknią, dziwię się i współczuję”.

Bożydar Brakoniecki zastanawia się w „Polsce”, czego nauczyły nas bajeczki znikające właśnie z wieczornego pasma TVP: „Gdyby nie »Smurfy«, Platforma Obywatelska nie zdobyłaby nigdy nawet połowy poparcia, jakie miała w 2007 r. To wtedy Polacy dostrzegli w Donaldzie Tusku wszystkowiedzącego Papę Smurfa i zaufali mu bezgranicznie. Niestety, premier nie tylko nie zapuścił brody, nie nałożył niebieskiej czapeczki, ale też nawet w części nie okazał się tak sprawnym organizatorem jak dobranockowy skrzat. Tylko Smerfetkę w postaci Joanny Muchy znalazł sobie fajną”.

Rządy Platformy przypominają momentami późnego Gierka, kiedy urzędnicy mówili, że ludzie mają rację, ale nic się nie da zrobić – stwierdził prof. Ireneusz Krzemiński w wywiadzie dla „Super Expressu”. „Ale – dodał socjolog – z drugiej strony medialny obraz niemal katastrofy państwa jest drastycznie przesadzony – tyle że znowu nikt z PO nic sensownego z tym nie robi! Ten rząd nawet nie umie się pochwalić tym, co zrobił”.

Poseł Stanisław Żelichowski (PSL) nie przejmuje się niekorzystnymi dla rządzącej koalicji sondażami: „Elektorat Platformy odpoczywa dziś na Wyspach Kanaryjskich. A nasz wyborca zbiera rzepak i pszenicę. Ciągniki hałasują, więc kiedy dzwoni ktoś z sondażowni, nawet jeśli rolnik ma przy sobie telefon, i tak nie słyszy dzwonka”.

Polityka 32.2013 (2919) z dnia 07.08.2013; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama