Polityka i obyczaje
Polityka

Prof. Piotr Gliński przyznał w „Gazecie Polskiej”, że środowisko naukowe potrafi zachować się przyzwoicie: „Mimo mojego znanego ostatnio zaangażowania politycznego zostałem przez kolegów zaproszony do wygłoszenia referatu na sesji plenarnej odbywającego się dosłownie dwa tygodnie temu w Szczecinie Ogólnopolskiego Zjazdu Socjologicznego. I nikt nie gwizdał”.

Marcin Król zastanawiał się w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, dlaczego frekwencja wyborcza w Niemczech jest wysoka, a w Polsce niska. I oto do jakiej doszedł konkluzji: „Rzecz nie w tym, że stare demokracje są bardziej demokratyczne, bo i je dotyka coraz mocniej powszechny kryzys demokracji, lecz w tym, że mniej w nich słychać ludzi głupich…”.

Poseł Eugeniusz Kłopotek (PSL) w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” skonstatował, że Donald Tusk coraz gorzej radzi sobie jako premier i jako szef PO, niemniej docenia jego dotychczasowy znój: „Trzeba mu oddać, że ciągnął oba wozy dzielnie przez wiele lat, ale dzisiaj jakby sił ubyło.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj