Społeczeństwo

Wrota diabła

Nowy wróg Kościóła - gender

Gender brzmi obco, zatem nieźle nadaje się do postraszenia ludu bożego. Gender brzmi obco, zatem nieźle nadaje się do postraszenia ludu bożego. Ben Welsh / Corbis
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik znalazł nowego wroga. Za pedofilię wśród duchownych, oprócz rozwodów i pornografii, odpowiedzialna jest „ideologia gender”.
Gender obala społeczne mity o biernych kobietach i aktywnych mężczyznach.Ron Chapple/PantherMedia Gender obala społeczne mity o biernych kobietach i aktywnych mężczyznach.

Gdy na Dominikanie wybuchł skandal związany z polskimi duchownymi molestującymi dzieci, na konferencji zorganizowanej w siedzibie episkopatu zobaczyliśmy nową twarz polskiego Kościoła. Czuło się, że bp Wojciech Polak i o. Adam Żak szczerze mówią o chęci oczyszczenia; padło słowo przepraszamy, zapewnienia, że Kościół uczy się reagować, a nawet propozycja współpracy z mediami w ujawnianiu przypadków pedofilii. To wrażenie trwało krótko, bo za chwilę abp Michalik wprawił wszystkich w osłupienie, twierdząc, że to dzieci z rozwiedzionych rodzin wciągają księży w pedofilię.

Polityka 43.2013 (2930) z dnia 22.10.2013; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Wrota diabła"

Czytaj także

Ludzie i style

Drapacze chmur, które zmienią oblicze Nowego Jorku

W 2020 r. na Manhattanie zostaną oddane do użytku dwa rekordowo wysokie wieżowce. Już dominują nad panoramą miasta. A stoją przy tej samej ulicy.

Aleksander Świeszewski
25.01.2020