Społeczeństwo

Szatańskie skarpety

Kto prześladuje demonologa ojca Posackiego

Pomysłowość Szatana jest wielka i dotyczy kolejnych zjawisk, takich jak modne wśród młodzieży, a nieostemplowane przez Posackiego nowe programy reality show, zespoły muzyczne czy ubrania z hinduskimi albo japońskimi znakami. Pomysłowość Szatana jest wielka i dotyczy kolejnych zjawisk, takich jak modne wśród młodzieży, a nieostemplowane przez Posackiego nowe programy reality show, zespoły muzyczne czy ubrania z hinduskimi albo japońskimi znakami. RyanJLane/Getty Images / FPM
Zakaz wypowiadania się w mediach i sprawowania funkcji kapłańskich dla demonologa i konsultanta egzorcystów ojca Aleksandra Posackiego to dla jego zwolenników dowód na działanie złego ducha. Tego samego, z którym zakonnik tak mężnie walczył.
Kiedy na początku lat 90. Posacki zaczynał swoją posługę, w Polsce było ledwie kilku egzorcystów. Dziś ich liczba przekroczyła setkę i wciąż rośnie.Krystian Maj/Reporter Kiedy na początku lat 90. Posacki zaczynał swoją posługę, w Polsce było ledwie kilku egzorcystów. Dziś ich liczba przekroczyła setkę i wciąż rośnie.

Ojciec Aleksander Posacki najpierw znikał z realu. We wrześniu nie pojawił się, inaczej niż co roku, na wykładach w jezuic­kiej Akademii Ignatianum. Jego nazwiska nie było również w planie zajęć KUL, gdzie prowadził wykłady ze zniewoleń szatańskich na Podyplomowych Studiach Duchowości Katolickiej. Przestał publikować w „Naszym Dzienniku”, pojawiać się w Telewizji Trwam i odpowiadać na maile zapraszające na kolejne wykłady czy spotkania poświęcone firmowanej przez niego książce RoseMary „Nie krocz za mną”.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Szatańskie skarpety"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021