Społeczeństwo

Szatańskie skarpety

Kto prześladuje demonologa ojca Posackiego

Pomysłowość Szatana jest wielka i dotyczy kolejnych zjawisk, takich jak modne wśród młodzieży, a nieostemplowane przez Posackiego nowe programy reality show, zespoły muzyczne czy ubrania z hinduskimi albo japońskimi znakami. Pomysłowość Szatana jest wielka i dotyczy kolejnych zjawisk, takich jak modne wśród młodzieży, a nieostemplowane przez Posackiego nowe programy reality show, zespoły muzyczne czy ubrania z hinduskimi albo japońskimi znakami. RyanJLane/Getty Images / FPM
Zakaz wypowiadania się w mediach i sprawowania funkcji kapłańskich dla demonologa i konsultanta egzorcystów ojca Aleksandra Posackiego to dla jego zwolenników dowód na działanie złego ducha. Tego samego, z którym zakonnik tak mężnie walczył.
Kiedy na początku lat 90. Posacki zaczynał swoją posługę, w Polsce było ledwie kilku egzorcystów. Dziś ich liczba przekroczyła setkę i wciąż rośnie.Krystian Maj/Reporter Kiedy na początku lat 90. Posacki zaczynał swoją posługę, w Polsce było ledwie kilku egzorcystów. Dziś ich liczba przekroczyła setkę i wciąż rośnie.

Ojciec Aleksander Posacki najpierw znikał z realu. We wrześniu nie pojawił się, inaczej niż co roku, na wykładach w jezuic­kiej Akademii Ignatianum. Jego nazwiska nie było również w planie zajęć KUL, gdzie prowadził wykłady ze zniewoleń szatańskich na Podyplomowych Studiach Duchowości Katolickiej. Przestał publikować w „Naszym Dzienniku”, pojawiać się w Telewizji Trwam i odpowiadać na maile zapraszające na kolejne wykłady czy spotkania poświęcone firmowanej przez niego książce RoseMary „Nie krocz za mną”.

Polityka 47.2013 (2934) z dnia 19.11.2013; Społeczeństwo; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Szatańskie skarpety"

Czytaj także

Ja My Oni

To nie są czasy dla wrażliwców

Badania osób wysoce wrażliwych wykazały, że nie tylko silnie reagują one na stosunkowo słabe bodźce zmysłowe, emocjonalne czy społeczne, lecz także szczegółowo, głęboko przetwarzają związane z nimi informacje.

Anna Tylikowska
22.11.2016