Społeczeństwo

Równanie z niewidomą

Jak widać świat, gdy wzrok zawodzi

Elżbieta Narbutt-Eysymontt przed ośmiu laty straciła wzrok. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i dziennikarką; obecnie na emeryturze. Elżbieta Narbutt-Eysymontt przed ośmiu laty straciła wzrok. Z wykształcenia jest lekarzem weterynarii i dziennikarką; obecnie na emeryturze. Tadeusz Późniak / Polityka
Rozmowa z Elżbietą Narbutt-Eysymontt o tym, jak widać świat, kiedy go już nie widać.
Dzięki czytnikowi kolorów można rozpoznać nawet banknoty.Tadeusz Późniak/Polityka Dzięki czytnikowi kolorów można rozpoznać nawet banknoty.

Ewa Wilk: – To małe czarne, pilotowate to…
Elżbieta Narbutt-Eysymontt: – ...czytacz kolorów. Pomocny, choć żyje własnym życiem i czasem mówi głupoty. Na przykład: fioletowo-różowo-szare. I bądź tu mądra. Rozpoznaje tylko jednolite. Jeżeli jest melanż, to raz przeczyta, że to czarne, raz, że szare. Przy kratce w ogóle głupieje. Ale przynajmniej nie założysz jednej skarpetki białej, drugiej czarnej.

Polityka 51-52.2013 (2938) z dnia 17.12.2013; Ludzie i style; s. 140
Oryginalny tytuł tekstu: "Równanie z niewidomą"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021