Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Jak dowiedział się „Fakt”, Kancelaria Premiera zakupiła do rządowego ośrodka w Łańsku na Mazurach niemal 5 tys. litrów alkoholu. „Pije rząd, piją ministrowie i pije opozycja – komentuje tabloid. – Czasem mniej, czasem więcej, jednak zgodnie i ponadpartyjnie”.

Donald Tusk udzielił wywiadu „Polsce”. W rozmowie padło pytanie o Schetynę, mianowicie „czy nie lepiej byłoby mieć go po swojej stronie?”. „To, że Grzegorz Schetyna nie wszedł do zarządu, nie jest zdarzeniem tragicznym. Od tego się nie umiera” – odpowiedział lakonicznie premier. „Dziennikarzom go żal” – kontynuowała przeprowadzająca wywiad. „To dobrze świadczy o dziennikarzach” – przyznał Tusk.

Agata Nowakowska relacjonowała w „Gazecie Wyborczej” spotkanie ministra zdrowia z sejmową komisją zdrowia: „Pacjenci o słabych nerwach nie powinni czytać dalej tego tekstu. W Sejmie pojawił się bowiem kosmita przebrany za Arłukowicza. I z całkowitą powagą oświadczył, że w służbie zdrowia jest dobrze – bo »nie ma protestów«. Nikt mu nie wyjaśnił, że kulawi bez endoprotez czy ślepi z zaćmą nie palą opon?”.

Adam Hofman przez parę tygodni nie pokazywał się w telewizji, więc teraz nadrabia zaległości i pędzi od jednej stacji do drugiej, nie zważając na znaki drogowe. Reporter „Super Expressu” odnotował: „Słynący z parcia na ekran polityk śpieszył się na telewizyjny wywiad i jechał pod prąd”.

Redemptorysta o. Dariusz Drążek na łamach „Naszego Dziennika” bardzo ładnie wspiera apel o.

Polityka 1.2014 (2939) z dnia 26.12.2013; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama