Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że jako rzeczniczka rządu będzie mówić zawsze prawdę i tylko prawdę: „Uważam, że kłamstwo i niedotrzymywanie słowa zawsze się mszczą. Żaden polityk, a tym bardziej rzecznik, nie powinien kłamać”.

Socjolog Henryk Domański w „Przeglądzie” o niespójnym wizerunku PO: „Raziło mnie odśpiewanie hymnu państwowego na posiedzeniu Rady Krajowej. Było w tym coś archaicznego i sztucznego. Dla hymnu jest miejsce na uroczystościach państwowych, a nie konwentyklach partyjnych”.

W „Warszawskiej Gazecie” ukazał się artykuł zatytułowany „Despoci i idioci jadą do Soczi”. Najmocniejszy fragment: „Gdyby po tragedii z 10 kwietnia 2010 roku Polacy wyrwani z letargu powstali i obalili okrągłostołową bandę zdrajców oraz wyłonili prawdziwie polską i patriotyczną władzę, to zimowe igrzyska olimpijskie w Soczi, a konkretnie ich bojkot byłby wielkim krzykiem Polski słyszalnym na całym świecie…”.

Jak relacjonuje „Gazeta Polska”, na Jasnej Górze spotkała się „Polska kibolska”. Dla uczestników VI Patriotycznej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kibiców homilię wygłosił ksiądz Jarosław Wąsowicz SDB, który powiedział m.in.: „Wierzymy, że tylko wierność, honor, uczciwość jest gwarantem naszej suwerenności, a nie dogadywanie się z wrogami ojczyzny, zdrajcami, obcymi najemnikami, jak miało to miejsce nieraz w historii, czy karierowiczostwo i uleganie politycznej poprawności”.

Czytelniczka „Super Expressu” lustruje własnego ojca: „Mój ojciec był I sekretarzem POP w dużym zakładzie przez 15 lat… Nie pamiętam, żeby chodził do kościoła.

Polityka 3.2014 (2941) z dnia 14.01.2014; Polityka i obyczaje; s. 106
Reklama