Tadeusz Mosz (1954–2014)
Nie żyje Tadeusz Mosz, znany i ceniony dziennikarz ekonomiczny, autor wielu programów telewizyjnych i radiowych poświęconych gospodarce, prowadzący m.in. audycję EKG w Radiu TOK FM.
TOK FM

Urodził się w 1954 r. w Legnicy, ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 1980 r. był związany z TVP, gdzie prowadził programy o tematyce ekonomicznej. Najbardziej znany był z telewizyjnego programeu "Plus-minus", którego był pomysłodawcą, autorem i prowadzącym oraz audycji EKG, w której co rano witał słuchaczy Radia TOK FM wraz z zaproszonymi do studia gośćmi, by dyskutować na tematy związane ekonomią i gospodarką. "Czy jesteśmy bogatsi, czy biedniejsi?" - to pytanie zadawane gościom było jednym ze znaków rozpoznawczych audycji.

Meandry wolnego rynku starał się przybliżać z pasją i humorem, za co był szczególnie ceniony. Został wyróżniony szeregiem nagród. W 2004 r. otrzymał tytuł Dziennikarza Gospodarczego "Gazety Finansowej", zdobył też nagrodę specjalną im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za najlepszy materiał dziennikarski o tematyce ekonomicznej. Od BCC dostał  "Ostre pióro" - nagrodę przyznawaną przedstawicielom mediów m.in. za propagowanie zasad przedsiębiorczości.

Tadeusz Mosz zmarł po długiej i ciężkiej chorobie, do końca starając się być czynnym zawodowo. 25 stycznia obchodził 60. urodziny.

Fragment programu EKG na antenie Radia TOK FM

Ważne tematy społeczne

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj