Mizerski na bis

Chóralny atak

Kolejnym po zajęciu Krymu agresywnym posunięciem Kremla wydaje się wysłanie na koncerty do Polski Chóru Armii Aleksandra Pustowałowa, nazywanego także Chórem Aleksandrowa. Przybycie tak dużego umundurowanego oddziału rosyjskich wykonawców w niektórych środowiskach zostało uznane za gest nieprzyjazny. Zwraca się uwagę na fakt, że wysłaniu do nas Chóru Pustowałowa towarzyszy niewpuszczenie do Rosji polskiej wieprzowiny i wędlin.

Taka polityka Rosji budzi zrozumiały niepokój wśród rolników, którzy mimo to deklarują, że gotowi byliby zaakceptować Chór Pustowałowa, pod warunkiem że Rosja zaakceptowałaby ich wieprzowinę. Niestety, przy tej okazji nie sprawdziło się PSL, które nawet nie podjęło z Rosją negocjacji mających na celu uzależnienie importu Chóru Pustowałowa na nasz rynek muzyczny od możliwości dalszego eksportu naszej wieprzowiny na tamtejszy rynek mięsny.

Na usprawiedliwienie polityków PSL trzeba powiedzieć, że zanim zdążyli o jakichś negocjacjach pomyśleć, Chór Pustowałowa w pełnym umundurowaniu zdążył już do Polski z serią koncertów wtargnąć.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj