Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Szczurołap

Z życia deratyzatora

Szczur nigdy nie zniknie. Są w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Nadodrza – twierdzi Dobrzeniecki. Szczur nigdy nie zniknie. Są w całym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Nadodrza – twierdzi Dobrzeniecki. Wojtek Szabelski / freepress.pl
Walka z pospolitym w całym kraju szczurzym plemieniem nie jest beznadziejna, lecz nie widać jej końca.
Bohater tekstu Wiesław Dobrzeniecki na zdjęciu z czasów reportażu w Polityce.AN Bohater tekstu Wiesław Dobrzeniecki na zdjęciu z czasów reportażu w Polityce.

Z poradnika deratyzatora. Podając odpowiednie hormony, można u samic przyspieszyć ruję. Obniża się w ten sposób stopień nieufności stada. Jest trochę przymulone i przestaje zwracać uwagę na człowieka. Można dodać środków odurzających pochodzenia roślinnego lub wolno działającą truciznę z rodziny antykoagulantów. Albo, kiedy taka potrzeba, dosypać specyfik wywołujący duszności, wtedy szczury wyjdą zdychać na powietrze. – Ludzie gadają, że najlepiej jednego złapać, wypalić mu oczy, to wszystkie uciekną.

Polityka 16.2014 (2954) z dnia 15.04.2014; Społeczeństwo; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczurołap"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022