Społeczeństwo

Taniec Zając

Mea pulpa

Podlewski / AKPA
Zakończyła się nowa, odzyskana wersja programu „Taniec z gwiazdami”. Wbrew oczekiwaniom narodu nie wygrał pieśniarz Dawid Kwiatkowski, może z tego powodu, że nie cały naród ma 13 lat. Wygrała Aneta Zając, która ma bliźniaki z partnerem, który ją porzucił, a – jak wiadomo – takie figury publiczność lubi najbardziej.

• Oto wiadomość wywołująca uśmiech na ustach i jasność w duszy. Z funkcji redaktora naczelnego brukowca „Fakt” odwołany został Grzegorz Jankowski, człowiek z zasadami na miarę potrzeb. Podobno Jankowski był za blisko z Niemcami, co mnie wcale nie dziwi, bo jak uczy historia, część Polaków tak ma.

• Do finału dotarł kolejny sezon widowiska o słowiańskiej nazwie „X Factor”. Jak było do przewidzenia, wygrał uliczny grajek i wokalista z Ukrainy Artem Furman. Co prawda, w pierwszym odcinku koncertów finałowych społeczeństwo chciało się go pozbyć, ale jak tylko widzowie dowiedzieli się, że Ukraina to tam, gdzie Majdan i strzelanina, to od razu zaczął lepiej śpiewać.

• Najlepszym filmem mijającego tygodnia okazał się obraz z Jackiem Braciakiem zatytułowany „Braciak na ostro”. Film dostępny jest w internecie i nawiązuje do najlepszych czasów kina akcji. W cztery minuty i czterdzieści sekund dowiadujemy się, kto z kim współżyje, w jakiej pozycji, homo czy hetero, czy świadomie, czy też nie, i dlaczego to jest ZUS.

• Pierwszy sezon widowiska krawieckiego pod kryptonimem „Project Runway” też jest już historią. Program nie rozbudził w widowni histerycznych uczuć i reakcji, ale może przy użyciu maszyny do szycia i agrafek to trudne zadanie. Program wygrał Kuba Bartnik, który obiecał swemu ojcu, że nie wybzyka nikogo w programie. Niestety, jego finałowi rywale mogą mieć inne odczucia.

• Do mety dotarł szczęśliwie kolejny efektowny show zatytułowany rodzinnie „Bitwa o dom”. W pojedynku na urządzanie, dekorowanie i organizowanie wygrał bezdomny pediatra Łukasz Durajski. Według nieoficjalnych doniesień prawdziwą laureatką okazała się prowadząca Małgorzata Rozenek, bo to jej ostatnio udało się podbić najwięcej cudzych domów.

• Ze wszystkich talent show, reality show oraz innych show najpiękniejszym wynikiem pochwalić się mogą ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego. Wyborca, choć nieliczny, okazał się czujny i nie obsadził w roli fabrykantów europejskiego prawa ani Tomka Adamka, ani Otylii Jędrzejczak, ani tej pani prezes z ustami. Wybrano za to jednego komika, ale cytując jego słowa o ks. Popiełuszce – to był wypadek przy pracy.

• Bohaterką minionego tygodnia została nieznana wcześniej Marysia Sokołowska, lat 17. Marysia nazwała premiera Tuska zdrajcą, co uczyniło z niej gwiazdę mediów. Okazało się, że Marysia jest szafiarką, czyli zna się na modzie, ale też wie, że Żydzi rozpijali Polaków, gazociąg wybudowali Ribbentrop z Mołotowem, a homoseksualizm to choroba. Podobno Rafał Ziemkiewicz już zaproponował adopcję.

• To jest news miesiąca. Amerykańscy producenci filmów porno złożyli propozycje współpracy Natalii Siwiec. Cała Polska wzięła głęboki oddech, ale szanse są nikłe. Natalia chce zagrać w czymś dłuższym.

• Na kilka chwil w minionym tygodniu aktorka Marysia Seweryn uchyliła słynną „Puszkę z Pandorą”. Córka Krystyny Jandy wyznała, że w środowisku aktorskim mnóstwo jest osób, które piją i ćpają, żeby móc w ogóle wychodzić na scenę. Moim zdaniem to nie problem. Gorzej będzie, jeśli publiczność zacznie pić i ćpać, żeby w ogóle móc przyjść do teatru.

• Telewizja BBC Lifestyle przebadała Polaków pod kątem najbardziej atrakcyjnych ze względu na wygląd krajowych celebrytów. Wyniki nie są zaskakujące. Wygrała Małgosia Socha i Robert Lewandowski. On jest znany z tego, że ma efektowne ciało i czasem dobrze gra, a ona z tego samego.

• Ciekawe, dla kogo to jest dobra wiadomość. Sieć handlowa Biedronka przedłużyła na kolejne cztery lata umowę sponsorską z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Czyli dalej będą wspierać polską kadrę narodową. Od 2012 r. Biedronka ma zmienione logo. Czerwony nosek i szerszy uśmiech. To pierwsze to na cześć działaczy.

 

Polityka 23.2014 (2961) z dnia 03.06.2014; Kultura; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Taniec Zając"
Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną