Polityka i obyczaje
Polityka

W „Tygodniku Powszechnym” Paweł Reszka opisuje Aleksandra Kwaśniewskiego, od jego drogi na szczyt do politycznego schyłku, kończąc wypowiedzią młodego działacza lewicy o byłym prezydencie: „Nie potrafi się zebrać, nie wie, o co mu chodzi. Widziałem go niedawno na oficjalnej kolacji z gośćmi z Zachodu. Wie pan, co zamówił do picia? Wódkę i piwo”.

W „Newsweeku” sylwetka Mariusza Kamińskiego ujawnia mniej znany wymiar byłego szefa CBA: „to zdeklarowany ateista. (…) Nigdy nie bierze udziału w mszach odprawianych w intencji ofiar katastrofy [smoleńskiej]. (…) w sensie politycznym to kłopot, który uniemożliwia mu poważniejszą karierę na prawicy”. Boga się nie boi?

W „Do Rzeczy” Joanna Szczepkowska odgryza się Rafałowi Ziemkiewiczowi za to, że nazwał ją „zagubioną”: „jestem okrzepła w epitetach. Wszystko zniosę – »dupę z cellulitem«, »mierną aktoreczkę«, »grafomankę« i nawet »homofobkę«, tylko nie »zagubioną«.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj