Polityczne wojny w Słupsku

Jajecznica po słupsku
Był konflikt. Potem spłonęły samochody i omal nie wybuchł dom z dwójką ludzi. Czy miał z tym związek facet z jajami, jak mówi o sobie wieloletni prezydent Słupska?
Aleksander Jacek, przedsiębiorca, działacz Stowarzyszenia Nasz Słupsk, które chciało odwołania prezydenta Macieja Kobylińskiego.
Łukasz Capar/Głos Pomorza

Aleksander Jacek, przedsiębiorca, działacz Stowarzyszenia Nasz Słupsk, które chciało odwołania prezydenta Macieja Kobylińskiego.

Adwokatka Anna Bogucka-Skowrońska nie ma wątpliwości: – Od kilku tygodni mam świadomość, że żyję w mieście, w którym jest gorzej, niż przypuszczałam. Obrończyni solidarnościowej opozycji, senator, sędzia Trybunału Stanu, od lat słupska radna (bezpartyjna, klub PO), włączyła się pro bono w sprawę Aleksandra Jacka. To miejscowy przedsiębiorca i działacz Stowarzyszenia Nasz Słupsk, które dwukrotnie (2012 i 2013 r.) angażowało się w akcję referendalną, aby odwołać prezydenta Macieja Kobylińskiego. Rok temu Aleksandrowi Jackowi podpalono dwa samochody. Śledztwo się ślimaczyło, więc poszkodowany i prawniczka zaczęli dochodzić prawdy na własną rękę. Teraz oboje mówią o słupskim „układzie zamkniętym”. Bogucka-Skowrońska napisała do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta skargę na bierność prokuratury. Przekazała ją też ministrowi sprawiedliwości.

Prezydent Słupska jest oburzony tym, że – jak powiada – włącza się go w gangsterskie porachunki. Twierdzi, że to dlatego, że walczy z układem i wrogów ma całą masę.

Imć Pupcio i reszta świata

Bogucka-Skowrońska do niedawna postrzegała słupską rzeczywistość bardziej satyrycznie niż dramatycznie. Świadczą o tym noworoczne szopki jej autorstwa. Prezydent Kobyliński był przedstawiany w tych szopkach pod różnymi postaciami. Na przykład jako paw, przekonany, że jest orłem; komisja śledcza zwierząt badała, jakiego gatunku ma pióra.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną