Polityka i obyczaje
Polityka

Bogusław Chrabota, naczelny redaktor „Rzeczpospolitej”, namawia Donalda Tuska, by jednak wybrał Brukselę. Dla Polski i dla Platformy: „Wydaje się, że okoliczności są rozstrzygające, bo gdyby nie to, to co? Kolejne »Tusku, musisz«? Kolejny tuskobus i peregrynacja po prowincjonalnej Polsce, bo sztabowcy nic lepszego nie umieją wymyślić? A może Polacy nie dadzą się na to już nabrać?”.

Szykuje się inwazja profesorów na politykę. Prof. Andrzej Dudek ogłosił w „Gościu Niedzielnym”, iż dobrym kandydatem PiS na prezydenta byłby prof. Andrzej Nowak. Z kolei „Rzeczpospolita” dowiedziała się, iż do startu w wyborach prezydenckich przymierza się europoseł prof. Mirosław Piotrowski, popierany przez Radio Maryja i amerykańską Polonię.

Stanisław Żelichowski (PSL), parlamentarzysta z najdłuższym stażem w Sejmie, na pytanie „Polski” o kolejną kadencję: „Kiedy patrzę na swoją osobę, to myślę sobie, że miałbym ciekawsze życie poza polityką, wcale się nie rwę do wyborów.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj