Społeczeństwo

Polacy obniżają swój poziom

Mizerski na bis

Z sondaży wynika, że aż 40 proc. Polaków nie umie ocenić, czy Ewa Kopacz rządzi dobrze czy źle. Nieumiejętność ta bierze się prawdopodobnie z niskiego poziomu umysłowego tych Polaków, bo gdyby reprezentowali oni poziom zbliżony do poziomu polityków PiS, wiedzieliby, że Ewa Kopacz rządzi źle, a będzie rządziła jeszcze gorzej. Trzeba przyznać, że poziom wyborców w naszym kraju w ostatnim czasie generalnie mocno się obniżył, na skutek czego PO po raz pierwszy od półtora roku wyprzedziła w sondażach PiS. To niespodziewane i nieuzasadnione obniżenie stawia PiS w niełatwej sytuacji przed zbliżającym się maratonem wyborczym.

Sytuację tę dodatkowo pogorszył poseł Hofman, zdradzając, że prezes Kaczyński znajduje się o trzy poziomy wyżej niż premier Kopacz. Hofman dokładnie nie określił, który to jest poziom, ale – biorąc pod uwagę, że Jarosław Kaczyński nie uczestniczy w debatach telewizyjnych, nie udziela wywiadów mainstreamowym mediom, nie posługuje się kartą kredytową, a do sklepu spożywczego udaje się raz na cztery lata w towarzystwie ochroniarzy, którzy pomagają mu nieść koszyk i płacić w kasie – niektórzy twierdzą, że chodzi o poziom wysoki i daleki od rzeczywistości.

Polityka 42.2014 (2980) z dnia 14.10.2014; Fusy plusy i minusy; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Polacy obniżają swój poziom"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Osamotnienie – dżuma współczesności?

Mamy w Polsce 5 mln jednoosobowych gospodarstw domowych. Na razie co czwarte gospodarstwo. W 2035 r. – co trzecie.

Ewa Wilk
08.02.2019