Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Jak wynika z wywiadu Grzegorza Schetyny dla „Rzeczpospolitej”, są mecze, po których wszyscy mogą czuć się zwycięzcami: „Graliśmy w dawnym składzie, ja w pomocy, a Donald Tusk przede mną w ataku. On strzelił bramkę, ja strzeliłem bramkę. Była dobra, sportowa atmosfera”.

Jak już wiadomo, prezes Kaczyński nie zamierza rezygnować z funkcji, nawet gdyby przegrał wybory w nadchodzącym roku, a może i kolejne. Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS: „Mogę powiedzieć tylko tyle, że ci, którzy wieszczą koniec Jarosława Kaczyńskiego – a jest to czynione właściwie od początku lat 90. – po ludzku się zdziwią”.

Jadwiga Staniszkis doradza w „Tygodniku Solidarność”: „PiS powinien pokazywać, że dysponuje szeroką ławką, a nie w wyborach uzupełniających do Senatu wystawiać obecnych posłów, jakby nie miał nikogo poza nimi. I zmienić ludzi występujących w mediach – żaden Czarnecki, żaden Hofman”.

Polityka 42.2014 (2980) z dnia 14.10.2014; Polityka i obyczaje; s. 106

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019