Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Polityka i obyczaje

Polityka

Przewodniczący Solidarności Piotr Duda nie zamierza kandydować na prezydenta, mimo iż dobrze wypadł w sondażu PiS. „Nie chcę pilnować żyrandola w Belwederze – odpowiedział dumnie związkowiec. – Nie przekona mnie nawet Jarosław Kaczyński”.

Jan Tomaszewski, b. bramkarz i b. poseł PiS, dzisiaj niezrzeszony, w rozmowie z „Super Expressem” zdradził, że „pan Kaczyński jest oszukiwany”. Na natarczywe pytanie przez kogo, odpowiedział jedynie, że jest to para, która kupuje sobie jedną czapkę na spółkę. Dlaczego jedną? „Bo po cholerę półgłówkom dwie czapki”.

Marta Kaczyńska na pytanie „Gościa Niedzielnego”, dlaczego nie zrobiła dotychczas „wielkiego wejścia w politykę”: „Obecnie moja sytuacja osobista nie pozwala na takie zaangażowanie. Być może w przyszłości będzie inaczej”.

Paul Taylor, szef działu europejskiego agencji Reuters, w zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej” przesłaniu ostrzega Donalda Tuska, że przed objęciem urzędu przewodniczącego Rady Europejskiej oprócz szlifowania angielskiego będzie musiał nauczyć się Eurenglish, „który ma się tak do języka angielskiego jak muzyka wojskowa do muzyki”.

Polityka 43.2014 (2981) z dnia 21.10.2014; Polityka i obyczaje; s. 114
Reklama