Społeczeństwo

Piętra

Co doprowadziło do wybuchu gazu w katowickiej kamienicy

Specjaliści od ustalania przyczyn katastrof mówią, że one nigdy nie dzieją się przypadkowo. Specjaliści od ustalania przyczyn katastrof mówią, że one nigdy nie dzieją się przypadkowo. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Z zewnątrz wyglądało ładnie: elewacja, zadbany budynek. Dopiero kiedy wybuch gazu rozerwał kamienicę w centrum Katowic, odsłoniły się głęboko skrywane problemy.
Katowice, ul. Chopina. Śmierć rodziny dziennikarzy nadała tragiczny wymiar innym dramatom rozgrywającym się w tej kamienicy.Dawid Markysz/Edytor.net Katowice, ul. Chopina. Śmierć rodziny dziennikarzy nadała tragiczny wymiar innym dramatom rozgrywającym się w tej kamienicy.

Zdarzenia z tamtej czwartkowej nocy, gdy w katastrofie w kamienicy w centrum Katowic zginęła rodzina dziennikarzy i ich dziecko, zaczęły się już układać strażakom w jedną całość. To u pana P., piętro drugie, ktoś celowo rozkręcił instalację gazową. Kiedy mieszkanie wypełniło się gazem, doszło do eksplozji. Wydobywający się gaz doprowadził też do pożaru, który zniszczył dach i część kamienicy.

Piętro drugie

Niepublikowany jeszcze raport straży pożarnej nie pozostawia wątpliwości: instalacja u P.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Piętra"

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020