Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Piętra

Co doprowadziło do wybuchu gazu w katowickiej kamienicy

Specjaliści od ustalania przyczyn katastrof mówią, że one nigdy nie dzieją się przypadkowo. Specjaliści od ustalania przyczyn katastrof mówią, że one nigdy nie dzieją się przypadkowo. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Z zewnątrz wyglądało ładnie: elewacja, zadbany budynek. Dopiero kiedy wybuch gazu rozerwał kamienicę w centrum Katowic, odsłoniły się głęboko skrywane problemy.
Katowice, ul. Chopina. Śmierć rodziny dziennikarzy nadała tragiczny wymiar innym dramatom rozgrywającym się w tej kamienicy.Dawid Markysz/Edytor.net Katowice, ul. Chopina. Śmierć rodziny dziennikarzy nadała tragiczny wymiar innym dramatom rozgrywającym się w tej kamienicy.

Zdarzenia z tamtej czwartkowej nocy, gdy w katastrofie w kamienicy w centrum Katowic zginęła rodzina dziennikarzy i ich dziecko, zaczęły się już układać strażakom w jedną całość. To u pana P., piętro drugie, ktoś celowo rozkręcił instalację gazową. Kiedy mieszkanie wypełniło się gazem, doszło do eksplozji. Wydobywający się gaz doprowadził też do pożaru, który zniszczył dach i część kamienicy.

Piętro drugie

Niepublikowany jeszcze raport straży pożarnej nie pozostawia wątpliwości: instalacja u P.

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Społeczeństwo; s. 32
Oryginalny tytuł tekstu: "Piętra"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022