Społeczeństwo

Ogólnie miły człowiek

Kontrowersyjny biznesmen Henryk Stokłosa powraca

Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę. Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę. Jakub Kaczmarczyk / PAP
Dokładnie siedem lat i sześć dni po aresztowaniu Henryk Stokłosa wraca do życia publicznego. Wraca, bo czuje, że Polska go potrzebuje. Na razie w charakterze starosty.
W dwóch wielkich salach były senator zgromadził ponad pięćset wypchanych trofeów myśliwskich, które własnoręcznie upolował.Juliusz Ćwieluch/Polityka W dwóch wielkich salach były senator zgromadził ponad pięćset wypchanych trofeów myśliwskich, które własnoręcznie upolował.

Obrzydliwa fala ataków na Henryka Stokłosę przyprawić może o ból głowy. Na przykład „Gazeta Regionalna Powiat” opublikowała „pełen nieścisłości” list czytelnika, w którym zarzucano, że „Henryk Stokłosa to człowiek, który został skazany prawomocnymi wyrokami sądów w Chodzieży i Poznaniu za pozbawienie wolności jednego, pobicie innych”. A przecież prawomocnych wyroków nie ma (dowód w sprawie – wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego, w którym Henryk Stokłosa nie figuruje).

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Ogólnie miły człowiek"
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Samice alfa: czego nie dostają, kogo poszukują?

Silne kobiety współczesne: z jakimi mężczyznami mają największe szanse na udany, trwały związek.

Ryszarda Socha
09.02.2016