Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Ogólnie miły człowiek

Kontrowersyjny biznesmen Henryk Stokłosa powraca

Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę. Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę. Jakub Kaczmarczyk / PAP
Dokładnie siedem lat i sześć dni po aresztowaniu Henryk Stokłosa wraca do życia publicznego. Wraca, bo czuje, że Polska go potrzebuje. Na razie w charakterze starosty.
W dwóch wielkich salach były senator zgromadził ponad pięćset wypchanych trofeów myśliwskich, które własnoręcznie upolował.Juliusz Ćwieluch/Polityka W dwóch wielkich salach były senator zgromadził ponad pięćset wypchanych trofeów myśliwskich, które własnoręcznie upolował.

Obrzydliwa fala ataków na Henryka Stokłosę przyprawić może o ból głowy. Na przykład „Gazeta Regionalna Powiat” opublikowała „pełen nieścisłości” list czytelnika, w którym zarzucano, że „Henryk Stokłosa to człowiek, który został skazany prawomocnymi wyrokami sądów w Chodzieży i Poznaniu za pozbawienie wolności jednego, pobicie innych”. A przecież prawomocnych wyroków nie ma (dowód w sprawie – wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego, w którym Henryk Stokłosa nie figuruje).

Polityka 47.2014 (2985) z dnia 18.11.2014; Społeczeństwo; s. 24
Oryginalny tytuł tekstu: "Ogólnie miły człowiek"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022