Kontrowersyjny biznesmen Henryk Stokłosa powraca

Ogólnie miły człowiek
Dokładnie siedem lat i sześć dni po aresztowaniu Henryk Stokłosa wraca do życia publicznego. Wraca, bo czuje, że Polska go potrzebuje. Na razie w charakterze starosty.
Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę.
Jakub Kaczmarczyk/PAP

Henryk Stokłosa przed misją społeczną się nie uchylał. Przed 1989 r. uczył ludzi, jak się robi pieniądze. A po 1989 r. pokazał, jak się robi politykę.

Obrzydliwa fala ataków na Henryka Stokłosę przyprawić może o ból głowy. Na przykład „Gazeta Regionalna Powiat” opublikowała „pełen nieścisłości” list czytelnika, w którym zarzucano, że „Henryk Stokłosa to człowiek, który został skazany prawomocnymi wyrokami sądów w Chodzieży i Poznaniu za pozbawienie wolności jednego, pobicie innych”. A przecież prawomocnych wyroków nie ma (dowód w sprawie – wyciąg z Krajowego Rejestru Karnego, w którym Henryk Stokłosa nie figuruje). Co z tego, że sąd skrytykował dziennikarzy za rażące błędy? Niesmak jednak pozostał.

Albo na przykład Stefan Czesław Piechocki, kandydat PSL do rady powiatu pilskiego i członek zarządu powiatu pilskiego, na sesji Rady Miejskiej w Ujściu rozpowszechniał nieprawdziwe informacje jakoby: „Henryk Stokłosa odmówił wsparcia dożynek w 2013 r., twierdząc – co mnie tam dożynki obchodzą”, a przed wyborami namawiał sołtysów, żeby brali jego kiełbasę.

Piechocki twierdził, iż „wspieranie przez Henryka Stokłosę lokalnej społeczności jest jedynie działalnością związaną z wyborami”. Dalej poszedł w nieładne sugestie: „Bo jeżeli ja jadę koło Śmiłowa i czuję zapach, a sołtys mi pisze pismo, że zapachu nie ma, to ja się pytam, kto kupił temu sołtysowi zapach z nosa?”. W dramatyczne tony Piechocki uderzył: „To mnie dziwi, że naprawdę porządni ludzie stoją, robiąc sobie z nim zdjęcia, nie znając jego historii.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj