Społeczeństwo

Kwadratura konia

Naukowcy się kłócą, ile uciągnie koń

Czy konie ciągnące wyładowane ceprami fasiągi na trasie do Morskiego Oka pracują na miarę swoich możliwości, jak twierdzą fiakrzy, czy jednak ponad siły? Czy konie ciągnące wyładowane ceprami fasiągi na trasie do Morskiego Oka pracują na miarę swoich możliwości, jak twierdzą fiakrzy, czy jednak ponad siły? Wojciech Matusik / Forum
Koń, jaki jest, podobno każdy widzi. Naukowcy mają wątpliwości.
Palenica Białczańska. Protest organizacji prozwierzęcych przeciwko wykorzystywaniu zaprzęgów konnych w drodze do Morskiego Oka.Dawid Chalimoniuk/Agencja Gazeta Palenica Białczańska. Protest organizacji prozwierzęcych przeciwko wykorzystywaniu zaprzęgów konnych w drodze do Morskiego Oka.

Konie pracujące na szlaku do Morskiego Oka doczekały się serii naukowych elaboratów. Niestety wśród naukowców nie ma zgody. Powstały więc metaanalizy, naukowe opinie do równie uczonych ekspertyz. W akademickim środowisku weterynaryjno-zootechniczno-hipologicznym wrze, trwają dyskusje, kto jest większym autorytetem, kto konowałem. Nieco tym zdezorientowany Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, postanowił zatem – w akcie desperacji, jak sam przyznaje – zamówić kolejną ekspertyzę, tym razem u zagranicznych naukowców.

Polityka 6.2015 (2995) z dnia 03.02.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "Kwadratura konia"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Prof. Łętowska kontra syndyk spółdzielni. Szykuje się ciekawy i ważny proces

Prof. Łętowska: Tu nie chodzi o tych 550 zł, których domaga się ode mnie syndyk. Chętniej dam trzy razy tyle na cele dobroczynne, niż pójdę jak baran ciągnięty na rzeź w procederze ułatwiającym różnym cwaniakom wzbogacanie się.

Violetta Krasnowska
20.10.2021