Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Mea pulpa

Wreszcie sukces. Natalia Siwiec, miss Euro 2012, długo walczyła o rangę, pozycję oraz uznanie mediów. I chyba wreszcie się udało. Wystąpiła w telewizyjnej reklamie jako twarz serwisu aukcyjnego za10groszy.pl. To dobry ruch. Ustalenie swojej ceny to pierwsze zadanie dojrzałego celebryty.

• Wreszcie książka kogoś, dla kogo określenie celebryta byłoby czymś takim jak nazwanie Czarnobyla uzdrowiskiem. Tomek Lipiński, legenda polskiej muzyki nazywanej przez archeologów punkową. Osobista spowiedź współtwórcy Brygady Kryzys to najszczersza książka, jaką ostatnio czytałem. A jej tytuł mówi wszystko o naszym kraju po II turze: „Dziwny, dziwny, dziwny”.

• Kanał TVN Style szykuje coś dla nowożeńców. Ślubny reality show. Do każdej z par, która zgłosi się do programu, tuż przed ślubem przyjedzie ekspert i doradzi, jak rozwiązać wszystkie problemy. To będzie ewidentny hit. Bo jak dowodzą badania, niebranie ślubu o 70 proc. zmniejsza szanse na rozwód.

Radosław Majdan – biznesmen, były bramkarz, twórca zapachów oraz literat – ujawnił kolejną zaletę. Sprawia magicznie, że jego partnerkom rosną biusty. Wcześniej zmysłowym poligonem jego daru była Doda, obecnie Małgorzata Rozenek. Jak obliczyli fachowcy, biust rośnie, kiedy zainteresowanie parą maleje.

Andrzej Sołtysik znowu ma dobrą passę. Jego program „Bagaż osobisty”, w którym ludzie opowiadają o swych trudnych losach, budzi duże zainteresowanie widzów. Do tego stopnia, że Andrzejem zainteresowała się niejaka Patrycja Czop i wyszła za niego za mąż. Data emisji tego odcinka nie jest jeszcze znana.

• Zakończył się proces Weronika Rosati versus Andrzej Żuławski. On napisał książkę pod wymownym tytułem „Nocnik”, w którym opisuje niejaką Esterkę, dziewczę mocno rozwiązłe, a ona twierdzi, że to nie ona, i chce książkę z rynku wycofać. Sąd nakazał Żuławskiemu przeprosić Rosati i zapłacić 100 tys. zł za to, że to nie ona.

• Kolejny sukces Adama Kraśki, laureata programu „Rolnik szuka żony”. Adam jest bohaterem nowego typu, prostym, ludowym i prawdziwym. Po sukcesie w „Celebrity Splash” podda się operacjom plastycznym na żywo. To nic nowego. Już jego pierwszy program sprawiał wrażenie szytego grubymi nićmi.

• Sam nie wiem, czy to sukces czy nie. Piotr Gąssowski poprowadzi w Polsacie nowy teleturniej zatytułowany „Mistrz zakupów”. Zadania będą polegały na robieniu określonych zakupów w jak najkrótszym czasie i za wyznaczoną kwotę. Wygra ten uczestnik, który jako pierwszy uzna, że to jest całkowicie bez sensu.

Martyna Wojciechowska postanowiła stworzyć komiks. Rzecz ma zachęcać do poznawania świata i uczyć tolerancji dla innych kultur. Martyna szuka młodych rysowników, którzy stworzyliby komiksową postać inspirowaną jej postacią. To nowy trend. Dotychczas w telewizji sporo było komiksowych postaci inspirowanych wyłącznie sobą.

• To się nazywa wyczucie ducha narodowego. Stacja TTV szykuje program zatytułowany „Remont raz dwa w 24 h”. Fabuła będzie bardzo prosta. Sąsiad da swojemu sąsiadowi mieszkanie do szybkiej metamorfozy. Spełniło się marzenie pokoleń. Wreszcie będzie można bezkarnie urządzić sąsiada.

• Stacja TLC przygotowuje program zatytułowany „Salon sukien ślubnych”. Poprowadzi go znany z „Tańca z gwiazdami” tancerz i mistrz krawiecki Stefano Terrazzino. Stefano z włoskim temperamentem doradzi paniom, jaką suknię wybrać, żeby nie wyglądać jak Franciszek Smuda.

• Polski szoł biznes jaki jest, każdy widzi. Licytacja na sukienki, fryzury i bezmyślność. Zwieńczeniem tego były nagrody serwisu Plejada. Osobowością roku została Agata Młynarska, a gwiazdą mediów społecznościowych Edyta Herbuś. No cóż. Każdy renesans musi mieć swoje średniowiecze.

• To jest prawdziwa cyfrowa rewolucja. Teatr Tomasza Karolaka, czyli IMKA, rozpoczął innowacyjną, podobno unikatową w skali świata, sprzedaż biletów za pośrednictwem serwisu Instagram. Każdy, kto polubi zdjęcie z wybranego spektaklu w teatrze, dostanie od Tomka informację, dlaczego nie wygrał Bronisław Komorowski.

• Wiadomość zaskakująca. Telewizja TVN planuje kolejny sezon programu zatytułowanego zmyłkowo „Top Model”. Celem jest znalezienie dziewczyn, które chciałyby pracować jako modelki. Jest szansa, że do kolejnej edycji zgłoszą się wyłącznie bardzo brzydkie dziewczyny. Bo te po prostu brzydkie już były.

Polityka 23.2015 (3012) z dnia 31.05.2015; Kultura; s. 113
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną