Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Z ostatniej strony

Polityka i obyczaje

Polityka

Bronisław Łagowski w „Przeglądzie” inaczej o problemie uchodźców: „Zadziwiające, jak bardzo korzystny politycznie stał się wizerunek osoby miłosiernej. Cyniczni wyjadacze, międzynarodowi spekulanci polityczni pomijają istotę źródła i dalsze skutki odbywającej się wędrówki ludów i mówią tylko o miłosierdziu. Zadeklarowani ateiści zawstydzają katolików za ich brak empatii dla muzułmanów”.

Jest ogorzały od słońca, siwiutki jak gołąbek, ale wydaje się, że jest w pełni sił” – tak „Super Express” przedstawił Bronisława Komorowskiego, który zakończył wakacje w Ruskiej Budzie. Niewykluczone, że za pięć lat ponownie stanie do walki o prezydenturę: „Niektórzy wyznaczają mi taką rolę – powiedział w radiu RMF FM. – Odpowiadam: spokojnie, należy zobaczyć, jak rozwinie się sytuacja w Polsce”.

Kwaśniewski też polował? Odkrycie Jacka Michałowskiego, szefa Kancelarii Prezydenta z czasów Bronisława Komorowskiego: „Często przedmioty uważane za zaginione nagle pojawiały się w innym miejscu. Pamiętam, że w magazynach w ostatnim czasie naszego urzędowania zostały znalezione jakieś poroża jelenie, które zapodziały się jeszcze z czasów prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego”.

Krystyna Łybacka, b. minister edukacji, w „Super Expressie” o sukcesie obecnej minister Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która „wynegocjowała” z ministrem zdrowia powrót drożdżówki do szkolnych bufetów: „Cieszy mnie przede wszystkim to, że polska edukacja ma tak mało problemów, że aż dwóch ministrów może się zajmować drożdżówkami.

Polityka 41.2015 (3030) z dnia 06.10.2015; Felietony; s. 122
Oryginalny tytuł tekstu: "Z ostatniej strony"
Reklama