Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Społeczeństwo

W Bełchatowie kręcą nosem

Mieszkańcy Bełchatowa mają dość życia w smrodzie

Zakłady Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie. To suszarnie (pod dachami z lewej strony) są źródłem złowonnych zapachów, które nie dają żyć tutejszym mieszkańcom. Zakłady Wodociągów i Kanalizacji w Bełchatowie. To suszarnie (pod dachami z lewej strony) są źródłem złowonnych zapachów, które nie dają żyć tutejszym mieszkańcom. Telewizja Kablowa Bełchatów/www.ebelchatow.pl
Sąd ma problem. Bo skoro śmierdzi także w gmachu sądu, pytanie brzmi, czy w tej sprawie uda się zachować konieczny obiektywizm. A mieszkańcy nie chcą już żyć w złowonnych substancjach.
W kontakcie z oczyszczalnią najbardziej cierpią mieszkańcy osiedla Binków.Jarosław Góralczyk/Wikipedia W kontakcie z oczyszczalnią najbardziej cierpią mieszkańcy osiedla Binków.

Najgorzej było latem. W upalne i wietrzne dni fetor wybijał i zatykał. Dusił. Właził w świeżo wywieszone pranie, ciasto wystawione na parapet, wygrywał z najmocniejszym odświeżaczem. I tak przez kawałek 2013 i większość 2014 r. – Horror – wspomina prawnik Damian Szymanek, mieszkaniec bełchatowskiego osiedla Binków. – Przy 30 stopniach na zewnątrz siedzieliśmy przy zamkniętych oknach – dodaje jego sąsiad i kolega ze studiów Przemysław Simiński.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Społeczeństwo; s. 30
Oryginalny tytuł tekstu: "W Bełchatowie kręcą nosem"
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021